به گزارش هنرآنلاین براساس اخبار رسیده، نشر انگلیسی مارکوزیا که پیش از این مجموعه رمان‌های گرافیکی "جمشید" به نویسندگی اشکان رهگذر را به زبان انگلیسی به شکل فیزیکی و آنلاین منتشر کرده بود، در ادامه همکاری‌اش با انتشارات استودیو هورخش اولین جلد از رمان گرافیکی "ارشیا" را منتشر کرد.

رمان گرافیکی "ارشیا" که برگرفته از شخصیت ارشیا، وزیر دربار جمشید شاه در انیمیشن سینمایی "آخرین داستان" است قصه دوران نوجوانی این شخصیت را روایت می‌کند. شخصیتی که پرویز پرستویی صداپیشگی آن را در انیمیشن "آخرین داستان" برعهده دارد. در خلال بازگویی داستان این شخصیت، مخاطب با سرگذشت تهمورث دیوبند، پدر جمشید آشنا می‌شود.

نشر مارکوزیا که دفتر اصلی آن در لندن است و به شکل تخصصی از سال 2005 در زمینه انتشار رمان گرافیکی (گرافیک نوول) و کمیک فعالیت می‌کند، این رمان گرافیکی را به شکل آنلاین در سایت آمازون و دیگر سایت‌های معروف فروش کتاب آنلاین و به شکل فیزیکی در کشورهای انگلیسی زبان از جمله آمریکا، انگلستان و استرالیا منتشر کرده است.

رمان دو جلدی "ارشیا" از سری رمان‌های گرافیکی انیمیشن سینمایی "آخرین داستان" است که به زودی جلد دوم آن هم توسط انتشارات مارکوزیا به انگلیسی منتشر خواهد شد.

استودیو هورخش که دارای انتشارات تخصصی طراحی و چاپ کمیک است، فعالیت خودش را در زمینه انتشار رمان گرافیکی و کمیک از سال 1395 آغاز کرد و تاکنون هشت جلد رمان گرافیکی منتشر کرده است.

 

انتشار کتاب "افسانه چهار برادر"

کتاب "افسانه چهار برادر" با مضمون دل نبستن به تعلقات دنیوی برای نوجوانان از طرف انتشارات مدرسه منتشر شد.

از نام کتاب پیداست "افسانه چهار برادر"، افسانه و داستان ایرانی است درباره چهار برادر. چهار برادر که پدرشان در لحظه آخر عمرش آنها را دور هم جمع می‌کند و می‌‌گوید سال‌ها تلاش کردم تا لقمه  نان حلالی برای شما بیاورم حالا وقت آن رسیده تا سفر آخرت را درپیش گیرم. از شما انتظار دارم که به پند و اندرز من گوش دهید. سال‌ها کار کردم اما نتوانستم دارایی ارزشمندی برای شما بگذارم. اما شما برای بدست آوردن آن دارایی به دنبال بهترین بهار بروید. چهار برادر راه افتادند تا بهترین بهار را پیدا کنند و هر کدام در مسیری قرار گرفتند که خود داستانی جالب و خواندنی است.

در پشت جلد کتاب آمده است: "می‌گویند روزی جوانی به یاد دوران پیری‌اش افتاد. گوشه‌ای نشست و این افسانه را بافت و ساخت و پرداخت".

کتاب "افسانه چهار برادر" با زبانی ساده و نثری روان در 84 صفحه رنگی با قیمت 50 هزار تومان در فروشگاه‌های انتشارات مدرسه در دسترس مخاطبان قرار دارد.