به‌گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی نشر نیماژ، رمان کوتاه "بیو، بیو، بیو" نوشته‌ ابراهیم دمشناس که از نویسندگان برنده‌ جایزه‌ گلشیری است، منتشر شد.

این رمان قصه‌ یک عروسی و به تبع آن تداعی عروسی‌هایی از خطه‌ جنوب است که پیرزنی دنیا دیده آن را روایت می‌کند.

ابراهیم دمشناس، شهریور ۱۳۵۱ در بندر ماهشهر به دنیا آمد و تا سن ۳۳ سالگی در همین شهر زندگی می‌کرد. دمشناس دارای مدرک کارشناسی ارشد ادبیات فارسی است. او مدرس زبان و ادبیات فارسی در زادگاهش تا پیش از مهاجرت بود و در سال‌های اخیر در شهر کرج تدریس و زندگی می‌کند.

از میان آثار دمشناس کتاب "نهست" در دوره‌ چهارم جایزه‌ ادبى گلشیری برنده‌ جایزه‌ بهترین مجموعه‌داستان شده است. همچنین رمان "نامه نانوشته" سال ۱۳۹۵ به‌عنوان‌ اثر شایسته‌ تقدیر جایزه‌ ادبى هفت‌‌اقلیم شناخته شد. دیگر رمان دمشناس یعنى "آتش زَندان" هم سال ۱۳۹۷ نامزد نهایى جایزه‌ ادبى احمد محمود بود.

در معرفی پشت جلد این کتاب آمده است: رمان "بیو بیو بیو" نوشته‌ ابراهیم دمشناس یک دعوت است. دعوتی به مزه مزه کردن و چشیدن از سر صبر و پاداش این صبر، به جان نشاندن لذت ناب همراهی با خونگرمی جنوبی پیرزنان مجلس آرا. ترس عروسان نگران و سرخوردگی دامادهای هراسیده است.

ابراهیم دمشناس با "آتش زندان"، "نامه ننوشته"، "اندوهان اژدر و نهست"، بعضی از ماندگارترین آثار داستانی این روزگار را خلق کرده است. او متولد ماهشهر است و در قالب روایت‌هایی اندیشه‌ورزانه، قرائتی خود ویژه از پیوند فردوسی و فائز دشتستانی به مخاطبش ارائه می‌دهد.

این کتاب ۸۸ صفحه است و با قیمت پشت جلد 20 هزار تومان روانه‌ بازار کتاب شده است.