به گزارش هنرآنلاین، بررسی صد سال گذشته‌ تحولات در عرصه «ارتباطات» و نگاهی به آنچه پیش‌ روی این حوزه در آینده قرار دارد، موضوع نهمین قسمت برنامه تلویزیونی «برسد به دست فردا»ست که شامگاه پنجشنبه ۲۶ خردادماه روی آنتن شبکه چهار می‌رود.  این برنامه جمعه‌شب ۲۷ خردادماه نیز در دهمین قسمت، یک سده «معماری» در ایران را با حضور متخصصان مورد بررسی قرار می‌دهد. 

«برسد به دست فردا» به نویسندگی و تهیه‌کنندگی علی زارعان و کارگردانی فواد صفاریان‌پور کاری‌ است از گروه اجتماعی شبکه چهارم سیما، که می‌کوشد علاوه بر واکاوی اساسی‌ترین مسائل قرن گذشته، تصویری از آینده را برای مخاطب ترسیم کند. 

این برنامه با اجرای علی‌رضا شجاع‌نوری در هر قسمت یکی از موضوعات و حوزه‌های مهم و اثرگذار اجتماعی را در قالب آیتم‌های متنوع با دو رویکرد «بررسی تحولات یک سده گذشته» و «آینده‌نگاری و آینده‌پژوهی» مورد بررسی قرار می‌دهد. 

گفت‌وگو پیرامون گذشته و آینده موضوع برنامه، با حضور کارشناسان و متخصصان، از جمله آیتم‌های این برنامه است که در این بخش منصور ضابطیان با «نگاه به آینده» و کیانا فرهی با «مرور گذشته و رویدادهای قرن ۱۴» به بحث و تبادل نظر با میهمانان برنامه می‌پردازند. 

اردشیر رستمی دیگر راوی این برنامه است که در حال و هوایی شاعرانه سرفصل‌های متنوعی را مطرح می‌کند و معین‌الدین زارعان در یک آیتم به معرفی مستندهای ساخته‌شده در سینما و تلویزیون کشور  می‌پردازد. مستندهایی که تصویری روشن از قرن ۱۴ را برای مخاطب عرضه می کند. از دیگر آیتم‌های این برنامه می‌توان به «دانستنی‌های قرن۱۴(مستند کوتاه)» و «پدیده‌های قرن۱۴، (رویدادها و حوادث) اشاره کرد. 

«برسد به دست فردا» شامگاه پنجشنبه و جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه چهار پخش می‌شود. بازپخش اول این برنامه ساعت ۱۶ روز بعد و بازپخش دوم یکشنبه و دوشنبه هر هفته ساعت ۹ صبح خواهد بود.

قسمت‌های اول تا هشتم این برنامه با بررسی موضوعاتی چون «طنز در قرن ۱۴»، «بررسی تحولات جمعیتی ایران در قرن ۱۴»، «شهرهای تاب‌آور قرن ۱۴»، «یکصد سال نفت»، «حوزه علمیه»، «محیط زیست» و «مرور تاریخ صد ساله‌ی حرم رضوی» با حضور صاحب‌نظران روی آنتن رفته است.