گروه سینمایی هنرآنلاین: پرن ۱۳ جولای ۱۹۴۱ در پایتخت فرانسه چشم به جهان گشود و از دهه ۱۹۵۰ تا سال‌های پایانی زندگی در بیش از ۷۰ فیلم سینمایی و تلویزیونی در سرزمین مادری خود و ایتالیا بازی کرد. نخستین نقش مهم او در ۱۹۶۱ در «دختری با یک چمدان» کنار کلودیا کاردیناله بود و به لطف داشتن موهای جوگندمی و صدای ملایم و متین، معمولا نقش افسران نظامی را ایفا می‌کرد؛ از جمله در سه فیلم به کارگردانی پیر شوئندورفر.

از دیگر فیلم‌های مهم کارنامه پرن می‌توان به موزیکال‌های «دختران روشفورت» و «پوست خر» با بازی کاترین دونوو هر دو به کارگردانی ژاک دمی اشاره کرد. او در فیلم برنده اسکار «سینما پارادیزو» ساخته جوزپه تورناتوره در نقش بزرگسالی توتو ظاهر شد و تهیه‌کننده مشترک ۱۵ فیلم از جمله «زد» به کارگردانی کوستا گاوراس بود؛ فیلمی سیاسی که دو جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان و بهترین تدوین را به دست آورد.

Jacques Perrin1

پرن در ۲۰۰۴ تهیه‌کننده «همسرایان» به کارگردانی خواهرزاده‌اش کریستف باراتیه هم بود که نامزد دو اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان و بهترین ترانه شد و با فروختن ۸.۶ میلیون قطعه بلیت، از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال فرانسه لقب گرفت. «همسرایان» با حدود پنج میلیون دلار ساخته شد و در دنیا حدود ۸۵ میلیون دلار فروخت.