گروه سینمایی هنرآنلاین: «بانو قدس ایران» به کارگردانی مصطفی رزاق کریمی، روایتی است از زندگی بانو خدیجه ثقفی که فارغ از تجربه‌های مرفه کودکی و نوجوانی، ۶۰ سال زندگی در کنار مردی بی‌نظیر را تجربه کرد و تا به آخر همراهش بود، مردی به نام سید روح الله خمینی.

از نکات جالب توجه در این اثر، این بوده که خانواده امام خمینی (ره) در آن مقابل دوربین رفته‌اند و برای اولین بار بدون واسطه صحبت‌هایی درباره زندگی شخصی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران مطرح کرده‌اند.

این فیلم که در یازدهمین جشنواره «سینماحقیقت» تندیس بهترین فیلم را دریافت کرده، تاکنون حواشی بسیاری را برای اکران در سینماها پشت سر گذاشته است.

سال گذشته غلامعلی اصغریان مدیرعامل موسسه «عروج فیلم» که از تهیه‌کنندگان این اثر است، درباره زمان اکران فیلم گفته بود: ما در نظر داشتیم فیلم را در سینماهای «هنر و تجربه» به نمایش بگذاریم اما به دلیل تعطیلی سینماها این کار متوقف شد. در حالی که ما برنامه‌ریزی کرده بودیم، حالا هم مترصد این هستیم که ببینیم سینماها چه زمانی بازگشایی می‌شوند.

باتوجه به اینکه این فیلم از معدود آثار ساخته شده درباره زندگی شخصی امام خمینی(ره) است، اکران گسترده آن در سینماهای سراسر کشور از اهمیت بالایی برخوردار است ولی پیگیری‌های خبرنگار هنرآنلاین نشان می‌دهد که در نهایت قرار است این مستند از اواخر مهرماه به صورت آنلاین اکران شود.

حال باید دید در زمان اکران آنلاین فیلم، چه اقداماتی برای تبلیغ هرچه بیشتر این اثر در نظر گرفته می‌شود تا مخاطبان بیشتری به تماشای آن بنشینند. پوستر این مستند را بهزاد خورشیدی را طراحی کرده است.

بانو

مستند «بانو قدس ایران» محصول موسسه فرهنگی، هنری عروج است با مشارکت مرکز گسترش تولید شده است.