سرویس سینمایی هنرآنلاین:  فیلم "مامان" به کارگردانی آرش انیسی و تهیه‌کنندگی مجید برزگر متقاضی حضور در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر است.

انیسی در ابتدا قرار بود این فیلم را به تهیه‌کنندگی بهمن کامیار سال گذشته کارگردانی کند، اما به دلیل پاره‌ای از مشکلات در نهایت تهیه‌کنندگی به مجید برزگر رسید و فیلم ساخته شد و حالا  به عنوان نخستین فیلم بلند سینمایی او در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر متقاضی حضور شده است.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: "مامان" که با وجود جدایی از شوهرش برای خواهر و برادرهای او هنوز همان دختر آبادانیِ با کلاس و دوست‌داشتنی است، برای پسرهایش اما یک پیرزن بداخلاق و غرغرو است که با  تاکسی خود مسافر جابه‌جا می‌کند و در ظاهر بزرگ‌ترین مانع خوشبختی آن‌ها در زندگی است.

رویا افشار در این فیلم اجرای نقش مامان را بر عهده دارد و از دیگر بازیگران اصلی فیلم "مامان" می‌توان به امیر نوروزی، عرفان ابراهیمی، امیر شمس و شقایق شوریان نام برد. 

 اسماعیل شفیعی، ندا اسدی، پونه پارسایی، مرتضی علی عباس میرزایی، سمیرا خلیلی، ثریا حقانی، اصغر نوعی، محمودرضا فردوسی، وحیه محمودی، میرحسین نونچی، فرشته صفایی، فرشید آلاشتی داداشی، شبنم ندیمی، شکوفه جعفری، نسرین کرد، شادی عقیلی، امید طاهری، سودا همرنگ، یاسمن میرزایی، فاطمه رحمانی، سپیده سروری، مجید نوربخش دیگر بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

آرش انیسی دانش‌آموخته سینما در مقطع کارشناسی ارشد از دانشکده سینما- تئاتر دانشگاه هنر است، فعالیت خود را با استوری بورد سه بعدی و پریویژوآلیزیشن در سینما آغاز کرد و پس از آن به سراغ تدوین رفت. انیسی همچنین ساخت 13 فیلم کوتاه را در کارنامه خود دارد که از آن میان می توان به فیلم‌های کوتاه "ای پدر ما که در آسمانی" سال 87، "بازتاب یک ذهن ناتمام"سال 89، "در سوگ سیاوش" سال 90 و فیلم کوتاه "رقص چاقو" را نام برد که در سال 98 کارگردانی کرده است. انیسی در کنار تدوین تعدادی فیلم مستند شاخص، همچنین ساخت مستندهای بلند "حراج بزرگ" و "حباب بزرگ" را نیز در کارنامه خود دارد.