به گزارش هنرآنلاین، نخستین سینما ماشین کشور پس از انقلاب، با همت سازمان هنری رسانه‌ای اوج و شرکت سینمایی نورتابان در تهران و با نمایش "خروج" افتتاح شد که با استقبال مخاطبان مواجه شد و در نخستین ماه از فصل تابستان با نمایش "شنای پروانه" برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران جشنواره فجر در شهرهای تهران و مشهد ادامه خواهد یافت.

 پس از تجربه موفق نخستین سینما ماشین  با نمایش "خروج" به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا در برج میلاد تهران و مشهد مقدس؛ این برنامه با اکران فیلم تحسین شده "شنای پروانه" به کارگردانی محمد کارت و با بازی متفاوت جواد عزتی، امیر آقایی، مه‌لقا باقری، علی شادمان، آبان عسگری، پانته‌آ بهرام و طناز طباطبایی تداوم خواهد یافت و مخاطبان از روز پنجشنبه 12 تیرماه می‌توانند برای خرید بلیت اکران‌های سینما ماشین در "برج میلاد" تهران و "میدان سپاد" مشهد به سایت ایران تیک مراجعه کنند.

از هفته آینده نیز مجموعه با اضافه شدن مجموعه "کوه پارک" واقع در منطقه کوه‌سنگی مشهد مقدس، این شهر با دو منطقه میزبان طرح سینما ماشین خواهد بود.

همچنین با توجه به گستردگی برنامه سینما ماشین در شهرهای مختلف کشور، بزودی اسامی سایر فیلم‌ها و شهرهای میزبان این طرح نیز بصورت رسمی معرفی خواهند شد.

سینما ماشین در حال حاضر در برج میلاد تهران و مشهدمقدس در خیابان‌های خیام شمالی،میدان سپاد(بهارستان) و "کوه پارک"(از هفته آینده) در منطقه کوه‌سنگی برگزار می‌شود و مخاطبان می‌توانند با مراجعه به سامانه بلیت فروشی "ایران تیک" به نشانی irantic.com  در دو سانس 21 و 23 بلیت نمایش "شنای پروانه" در طرح سینما ماشین را تهیه کنند.