به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی پروژه، سریال "باخانمان" جدیدترین همکاری زینب تقوایی و برزو نیک‌نژاد پس از "دودکش" است. پروژه‌ای که تقوایی در مقام تهیه‌کننده و نیک‌نژاد در جایگاه نویسنده و یار کارگردان در آن حضور داشتند. تهیه‌کنندگی "باخانمان" را زینب تقوایی به عهده دارد و نیک‌نژاد کارگردان سریال است.

سازندگان کمدی "باخانمان" به‌زودی با معرفی بازیگران اصلی، کار تولید را در لوکیشن‌های متنوعی در تهران پی خواهند گرفت.

فیلمنامه سریال را نیز امیر برادران به‌عنوان نخستین تجربه مستقل خود می‌نویسد. نام او پیش از این در گروه نویسندگان سریال‌های نام آشنایی چون "مسافران"، "ساختمان پزشکان"، "در حاشیه" و "هیولا" ثبت شده بود.

در کارنامه تقوایی تهیه‌کنندگی آثار پرمخاطبی مثل سریال‌های "دودکش"، "مدینه"، "پشت بام تهران" و "زیر پای مادر" و چند پروژه تلویزیونی در دهه ۸۰ ازجمله مجموعه مستند جریان ساز "۳۶۰ درجه"، "بانوی آفتاب"، "جاده غلات" و… به چشم می‌خورد. تقوایی پارسال فیلم سینمایی "سمفونی نهم" را نیز در جایگاه تهیه‌کننده روی پرده داشت.

از نیک‌نژاد نیز طی سال‌های گذشته در مقام کارگردان سریال‌های "دردسرهای عظیم ۱ و ۲"، "ساخت ایران ۲" و… فیلم‌های سینمایی "ناخواسته"، "زاپاس"، "لونه زنبور" را شاهد بوده‌ایم که بعضاً جزو ساخته‌های پرفروش بوده‌اند. او فیلم "دوزیست" از آثار بخش مسابقه جشنواره فجر سال گذشته را نیز در نوبت اکران دارد.

سریال "باخانمان" قرار است از شبکه سوم سیما روی آنتن رود.