به گزارش هنرآنلاین به نقل از روزنامه ایران، شامگاه چهارشنبه ۱۹ شهریور سال گذشته خبر قتل مردی میانسال به دست کریم، کارگردان ۵۵ ساله سینما و تلویزیون به پلیس اعلام و ساعتی بعد متهم دستگیر شد. وقتی کریم مقابل بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی پایتخت قرار گرفت، گفت: قصد قتل نداشتم و فقط می‌خواستم همسایه‌ام را تهدید کنم تا دست از مزاحمت بردارد. ۳۰ سال است در این ساختمان سکونت دارم و آزارم به کسی نرسیده اما از وقتی مقتول به این ساختمان آمد اختلاف‌هایمان شروع شد. او خیاط بود و در زیرزمین خانه همسایه خیاطی می‌کرد اما بعد از مدتی واحد طبقه اول ساختمان را خرید و مدت‌هاست در این آپارتمان سکونت دارد.

او ادامه داد: مقتول ۲ اتاق از آپارتمانش را نیز اجاره داده بود. اختلاف‌های اصلی ما از ۸ سال قبل آغاز شد. او می‌خواست خانه را خراب کند و دوباره بسازد و به مالکان واحدهای دیگر هم گفته بود اما کسی با این خواسته او موافقت نکرد و از آن روز به بعد مزاحمت هایش شروع شد. هر کاری می‌کرد تا ما را اذیت کند. من ناراحتی تنفسی دارم اما او تعمدی مواد سمی و شیمیایی در فاضلاب می‌ریخت تا من اذیت شوم. اذیت‌های او ادامه داشت و حتی دو بار هم شکایت کردم.

متهم ادامه داد: من در آپارتمانم به هنرجویانم آموزش تئاتر می دهم و از زمانی که کرونا شیوع پیدا کرده شب ها در محل کارم می خوابم. شب حادثه خواب و بیدار بودم که سر و صدای وحشتناکی به گوشم رسید یک نفر با چکش به در آهنی می کوبید. وقتی دیدم مرد همسایه است، اعصابم به هم ریخت و اسلحه را برداشتم تا او را بترسانم به سمت آپارتمانش رفتم. ابتدا دو تیر هوایی شلیک کردم. او به سمت من آمد و لوله اسلحه من را گرفت چون دستم روی ماشه بود، ناخواسته سومین تیر را شلیک کردم. ناگهان صدای فریادش بلند شد و روی پله ها افتاد. با این تصور که آسیب جدی ندیده است و ساکنان طبقه سوم به کمکش می آیند، او را همان جا رها کردم. قبل از اینکه به آپارتمانم برگردم، ظرف آبی برداشتم و خونی را که روی زمین ریخته بود می‌شستم که ماموران متوجه ماجرا شدند.

با اعتراف کارگردان میانسال، او صحنه جنایت را بازسازی کرد و به زندان منتقل شد. در حالی که قرار بود با کامل شدن پرونده کیفرخواست به اتهام قتل عمدی صادر شود، سرانجام ۸ ماه پس از حادثه با تلاش بازپرس ساسان غلامی خانواده مقتول به حرمت ماه مبارک رمضان از قصاص وی گذشتند. با گذشت اولیای دم، پرونده این جنایت به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده می‌شود تا متهم از جنبه عمومی جرم محاکمه شود.

کریم. الف، کارگردان قدیمی سینماست و چند فیلم اکشن در کارنامه دارد. او همسر پیشین یکی از بازیگران زن است که بیشتر در سریال‌های طنز تلویزیون ایفای نقش کرده است.