به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، در جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی که عصر سه‌شنبه 19 اسفند 1399 با حضور حسن روحانی، رئیس جمهوری و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، بهمن نامورمطلق به عضویت پیوسته فرهنگستان هنر درآمد و به مدت 4 سال به ریاست این فرهنگستان منصوب شد.

بهمن نامورمطلق دارای مدرک کارشناسی‌ارشد در رشته زبان‌شناسی و رایانه، و دکتری در رشته ادبیات تطبیقی از دانشگاه بلزپاسکال در کلرمون ـ فرانسه است. او دانشیار دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی است و مقالات و کتاب‌های متعددی در زمینه‌های بینامتنیت، اسطوره‌شناسی، دانش‌های تطبیقی، نقد تکوینی هنر و ادبیات و... تألیف کرده است.

نامورمطلق پیش‌تر در سال‌های 1381 تا 1388 به‌عنوان دبیر و معاون پژوهشی فرهنگستان هنر فعالیت داشته است. او همچنین سِمت معاونت هنرهای سنتی و صنایع دستیِ سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، و معاونت پژوهشی خانه هنرمندان را در کارنامه خود دارد.

نامورمطلق در حال حاضر سرپرستی دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان را بر عهده دارد. دو سال قبل پس از مدیریت 9 ساله علی معلم دامغانی، علیرضا اسماعیلی دو سال سرپرست مجموعه بود و از ابتدای تاسیس تا سال 88، میرحسین موسوی بر فرهنگستان هنر ریاست کرد.