به گزارش هنرآنلاین، جمعه ۱۰ تیرماه در گالری شماره ۱ فرهنگسرای نیاوران، نمایشگاه آثار نقاشی مسعود مولایی با موضوع انسان و طبیعت بیجان با حدود ۵۰ اثر به معرض نمایش در خواهد آمد.

مولایی متولد اردیبهشت ۱۳۴۳ تهران است. وی از نوجوانی متوجه علاقه‌ خود به کار‌های هنری به خصوص نقاشی می‌شود و بعد از تحصیلات متوسطه در کلاس‌های آزاد کمال الملک شرکت می‌کند. پس از اتمام دوره سربازی با معرفی یکی از دوستان به محضر مرتضی کاتوزیان رفته و تحت تعلیم‌ ایشان قرار می‌گیرد، مولایی معتقد است این سال‌ها تأثیر بسیار زیادی در شکل‌گیری نقاشی‌هایش داشته است. ابتدای دهه ۷۰ راهی کشور ژاپن شده و ضمن برپایی چند نمایشگاه بعد از ۵ سال به ایران بازمی‌گردد و آتلیه‌ نقاشی نور را افتتاح می‌کند و به آموزش هنرجویان می‌پردازد.

مولایی می‌گوید: دخل و تصرف در طبیعت و خلق ترکیب‌بندی‌های تازه، رویای ناتمام من است. برای تعبیر این رویا باید ترسیم‌گر کسانی می‌بودم که در هماهنگی با طبیعت نفس می‌کشند؛ یعنی مردمان روستایی. این همزیستی میان انسان و طبیعت تنها در رویا‌هایم باقی نمانده بلکه به آثارم تبدیل شده است. آن‌چه می‌بینید، بیش از آن‌که میراث‌دار طبیعت باشد از احساسی شخصی رنگ گرفته است.

مولایی در نمایشگاه‌های متعددی همچون نمایشگاه گروهی آتلیه کارا‌نگار خانه‌ سبز، نمایشگاه انفرادی یوکوهاما‌ی ژاپن، نمایشگاه هنر‌های دستی ملل در ژاپن، نمایشگاه انفرادی در شهر تاچیکاوا ژاپن، نمایشگاه گروهی آتلیه‌ کارا-کاخ سعد آباد، نمایشگاه انفرادی مؤسسه‌ فرهنگی هنری صبا، نمایشگاه اکسپو غرب کشور-ارومیه و نمایشگاه انفرادی گالری شکوه حضور داشته است.

علاقه‌مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می‌توانند در روز‌های عادی از ساعت ۱۰ تا ۱۹ و در روز‌های تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۱۹ به فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند. این نمایشگاه تا ۱۷ تیرماه ادامه خواهد داشت.