به گزارش هنرآنلاین، نمایشگاه نقاشی‌های احمد وکیلی با عنوان‌ "انعکاس‌ذهن" روز جمعه شانزدهم آذر ماه در گالری ساربان افتتاح می‌شود. در این نمایشگاه نقاش مجددا به سراغ طبیعت و منظره‌نگاری رفته و با لحن شناخته شده‌اش آن را به تصویر کشیده‌است. وکیلی در سال ۹۵ نمایشگاه"سی و سه" که مروری بر آثار چاپ دستی‌اش بود را در همین گالری روی دیوار برده است.

زروان‌روح‌بخشان در بخشی از استیتمنت نمایشگاه انعکاس‌ذهن آورده‌ است: احمد وکیلی با مطالعه و تمرین طبیعت در نقاشی، به ترکیبی از پیکرهای انسانی و مناظر و عناصر طبیعت رسیده است که توأمان فضای بصری بیانگر و انتزاعی را در برابر دیدگان بیننده قرار می‌دهد. چنان که گاه تشخیص درخت و کوه از انسان در آثار وی دشوار می‌نماید. گویی که آن فیگوراسیون اساطیری همچنان غالب است و طبیعت منعکس شده در نقاشی‌های او از آینه چنین ذهنی بازتابانیده می‌شود. بدین ترتیب در این نقاشی‌های وکیلی با بازنمایی طبیعت، آن گونه که هست، مواجه نیستیم؛ چنان که می‌بینیم تمایل به تجرید، بیانگری عاطفی و آنی دریافت هنرمند در این آثار مشهود است.

این نمایشگاه ازروز جمعه شانزدهم آذرماه  افتتاح می‌شود و تا روز دوشنبه بیست و ششم آذر ادامه خواهد داشت. علاقمندان می‌توانند برای تماشای آثار همه روزه به جز سه‌شنبه‌ها به گالری ساربان به نشانی سهرودی شمالی، هویزه غربی، نبش شهید یوسفی ، پلاک130 مراجعه کنند.