به گزارش هنرآنلاین، یک اثر از رامبرانت، نقاش مشهور هلندیِ قرن هفدهم برای نخستین بار در کشور به نمایش درمی‌آید. طبق گفته دکتر فریدون بیگلری، معاون امور فرهنگی موزه ملی ایران، این اثر که یکی از طراحی‌های این هنرمند مشهور در مجموعه رامبرانت موزه لوور است، همراه با منتخبی از آثار موزه مذکور در نمایشگاه  "موزه لوور در تهران"، روز دوشنبه 14 اسفند ماه در موزه ملی ایران به نمایش در می‌آید.

بهرام کلهرنیا، عضو انجمن طراحان گرافیک ایران و استاد دانشگاه در خصوص اهمیت این اثر گفت: ساسکیا همسر رامبرانت در طول حیات کوتاهش سوژه شماری از نقاشی‌ها و طراحی‌های این هنرمند بود. یکی از این آثار که طرحی با مداد قرمز از مجموعه موزه لوور است، نخستین اثر از این هنرمند است که در ایران به نمایش درمی‌آید.

کلهرنیا افزود: تمام انتظاراتی که از یک قطعه استادانه دارید، همگی در این کار یک جا جمع شده‌اند. طرح در اوج آسودگی و به روانی ترسیم شده است. خطوط سیال و پیچان، کنترل و تاکیدهای دست طراح که به خطوط ارزش‌های گوناگون بخشیده، حس شگرفی از نوسان‌های عاطفی را در خود انباشته است. طرح لحظه‌ای شگرف در باره صلح و عشق است که در ضربه‌های نرم و پیچان مداد سرخ طراح-شاعر هلندی ثبت شده است.

لازم به ذکر است از دیگر هنرمندان نقاش اروپایی آثار دیگری نیز در این نمایشگاه دیده می‌شود که مربوط به اوژن دلاکروا، کامی پیسارو، یان فان دراسترات و ساسوفِراتو و ..... هستند. طبق اعلام روابط عمومی موزه ملی ایران نمایشگاه "موزه لوور" در تهران روز دوشنبه ۱۴ اسفندماه با حضور مقامات سیاسی و چهره‌های فرهنگی و هنری کشور در موزه ملی ایران گشوده می‌شود و تا ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ادامه خواهد داشت. آثار نمایشگاه شامل بیش از ۵۰ پیکره، نقش برجسته، ظرف، تابلو نقاشی، چاپ سنگی و غیره است که از کشورهای فرانسه، ایتالیا، اتریش، آلمان، هلند، مصر، ترکیه، سوریه، عراق، ایران و هند هستند. لازم به ذکر است که بانک آینده، شرکت‌های توتال و رنو و بنیاد میراث ایران حامیان برگزاری نمایشگاه موزه لوور در تهران هستند.