به گزارش هنرآنلاین، در پی برگزاری دو دوره‌ پیاپی جشنواره تئاتر کوتاه کیش در سال‌های 97 و 98 و استقبال گسترده هنرمندان تئاتر کشور از این رویداد، دبیرخانه جشنواره با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش، سومین دوره‌ جشنواره را در آذرماه سال ۱۳۹۹ با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در دو فضای کافه  و ساحل جزیره زیبای کیش برگزار می‌کند.

عباس نجاری دبیر سومین جشنواره تئاتر کوتاه کیش، طی یادداشتی این جشنواره را آغازگر مسیری نو در اجراهای محیطی عنوان کرده است.

آنچه در ادامه می آید یادداشت دبیر این دوره از جشنواره است.

"جشنواره تئاتر کوتاه کیش با در نظر گرفتن فضاهای اجرا خارج از سالن تئاتر آغازگر مسیری نو در اجراهای محیطی است که بعد از دو دوره موفقیت‌آمیز سومین دوره خود را در آذرماه ۹۹ به شکل حضوری در جزیره زیبای کیش برگزار خواهد کرد. یکی از نکات قابل توجه در جشنواره تئاتر کیش اضافه شدن یک بخش جدید در هر دوره از جشنواره است که البته با تحقیق و بررسی شرایط و پتانسیل‌های موجود در جزیره کیش انجام می‌شود. این دوره از جشنواره در ۴ بخش ساحلی، کافه‌ای، طرح و ایده اجرایی مکتوب و عکاسی تئاتر بصورت رقابتی برگزار می‌شود.

قطعا در هر دوره از جشنواره محاسن و معایب مختلفی وجود دارد که در پایان هر دوره با حضور هنرمندان و مدیران جشنواره دوره قبل آسیب‌شناسی می‌شود تا از نقاط قوت دوره پشت سر گذاشته نهایت استفاده را برده و در مقابل نقاط ضعف را به بهترین شکل ممکن  سامان دهیم.

خلق رویدادهای فرهنگی هنری رسالت بزرگیست که بر دوش هنرمندان است اما گاهی شاهد هستیم که نگاه‌های ساده‌ای به آنها می‌شود.

شخصا معتقدم که جشنواره‌ها همیشه بستر مناسبی برای گفت‌وگو، تعامل و تلاقی اندیشه‌هاست به ویژه در جزیره کیش که با توجه به داشتن شرایط خاص و ویژه ارتباطش با تئاتر مرکز و شهرهای دیگر به دشواری برقرار می‌شود، امیدواریم که با وجود چنین رویدادهای تئاتری شاهد شکوفایی هر چه بیشتر و بهتر تئاتر کیش باشیم و تئاتر کشور جشنواره کیش را به عنوان یک پایگاه تئاتر حرفه‌ای محیطی در کشور بشناسد.

 بعد از برگزاری دومین دوره قرار بود یک تقویم مناسب اجرایی برای این رویداد در نظر بگیریم که ویروس  کرونا تمام برنامه‌ریزی‌ها را بهم زد. در حال حاضر هفته آخر آذرماه را برای برگزاری سومین دوره جشنواره تئاتر کوتاه کیش در نظر گرفتیم. در حالی که کشور عزیزمان درگیر ویروس کروناست این نوید را به شما می‌دهیم که به مدد تلاش شبانه‌روزی شورای سلامت کیش و کیشوندان محترم، منطقه آزاد کیش از وضعیت مناسب‌تری نسبت به کل کشور برخوردار است و ساحل زیبای کیش یکی از امن‌ترین و مطمئن‌ترین مکان‌های اجرا برای گروه‌های شرکت‌کننده است. همچنین در زمان برگزاری جشنواره اگر احساس کنیم نیازمند رعایت بیشتری در اجراهای کافه‌ای هستیم یقینا تمامی نمایش‌های بخش کافه‌ای را در محیط باز و زیبای حیاط کافه برگزار خواهیم کرد. از این بابت خوشحالیم که به مدد مسئولان محترم سازمان منطقه آزاد کیش و کیشوندان محترم فضای امنی را برای برگزاری جشنواره در اختیار داریم.

برای برگزاری این جشنواره شخصا از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنم و این را بخشی از رسالت هنری خودم می‌دانم، چون قبل از داشتن هر سمتی در این جشنواره خودم را یک عضو کوچک از خانواده تئاتر می‌دانم."

این جشنواره به شکل مستقل با حمایت همه جانبه سازمان منطقه آزاد کیش برگزار می شود.

لازم می‌دانم از دکتر مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر پورعلی معاونت فرهنگی اجتماعی، مدیران کاربلد جشنواره قدردانی کنم. همچنین از تمامی هنرمندان عرصه تئاتر کشور تشکر ویژه می‌کنم که با وجود این شرایط سخت حال حاضر کشور که زندگی و کارشان دچار آسیب جدی شده با استقبال و حمایت بی‌نظیرشان مارا برای ادامه این مسیر مصمم‌تر می‌کنند.