سرویس استان های هنرآنلاین: پردیس سینمایی شهر آفتاب شیراز با ۸ سالن در مجتمع خلیج فارس با حضور مهندس اسماعیل تبادار استاندار فارس، محمدمهدی حیدریان معاون و رئیس سازمان سینمایی و سمعی بصری کشور، بهزاد مریدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و جمعی از هنرمندان و سینماگران تراز اول کشور، روز چهارشنبه ١٥ آذر ماه جاری ساعت ١٧ در بلوک ٧ مجتمع بزرگ خلیج فارس، آماده افتتاح است.

مجری طرح مجموعه فرهنگی سینمایی "هنر شهر آفتاب" گفت: سینماهای "خلیج فارس" نزدیک به ٧هزار مترمربع مساحت دارد که در دو طبقه ساخته شده است.

محسن خباز با اشاره به اینکه ۶ سالن اصلی سینما در این مجتمع قرار دارد، افزود: این مکان دارای یک سالن V.I.P هم هست که سالن دیگری نیز به عنوان بلک باکس را داراست.

وی همچنین اشاره کرد: یکی از سالن های سینمایی مجتمع یادشده با کاستن از یک ردیف صندلی برای کاربری چندگانه طراحی شده که هم بتوان از آن برای برگزاری کنسرت بهره برد و هم برای اجرای تئاتر مناسب باشد.

خباز از طراحی ۵ سالن با ظرفیت هر یک ٢۵۴ صندلی در این مجتمع خبر داد و افزود: این مجموعه دارای یک سالن ٢٠٠ نفره است و همچنین یک سالن ١٢٠ نفره بلک باکس نیز در کنار آن قرار دارد و یک سالن "وی.آی.پی"  نیز قرار دارد که گنجایش ٣٠ تماشاگر را دارد.

وی همچنین از طراحی یک نگارخانه هنرهای تجسمی در این مجموعه هم خبر داد و گفت: این گالری دارای دست کم ٣٠٠ متر فضا است که در کنار آن یک "آرت شاپ" هم قرار گرفته است.

مجری طرح فضاهای فرهنگی مجتمع خلیج فارس شیراز از طراحی و ساخت کتابفروشی و فروشگاه موسیقی در قالب فضاهای فرهنگی و هنری این مجتمع تجاری خبر داد و افزود: تلاش شده فضای عمومی سینماهای این مجتمع فارغ از ارایه خدمات پخش و اکران فیلم بتواند محیطی متناسب با فضای فرهنگی شیراز داشته باشد.

این تهیه کننده برنامه های فرهنگی و هنری با بیان اینکه لابی مجموعه خلیج فارس ظرفیت تا ١۵٠٠ نفر را دارد، تصریح کرد: صندلی های این بخش از فضای مجموعه یادشده می تواند به شکل سینمایی چیده شود.

وی همچنین از ایجاد پلی در فضای لابی مجموعه نامبرده هم خبر داد و افزود: این پل کمک می کند که مردم از جاهای مختلف با چشم اندازهای مختلف شاهد مناظر باشند و از طبقات مختلف به مکان های متعدد فرهنگی این مجموعه اشراف داشته باشند.

خباز در ادامه به سالن ٣D مجموعه خلیج فارس اشاره کرد و گفت: این سالن مجهزترین فضای ٣D ایران خواهد بود که برای نخستین بار دارای صدای ٣D هم دارد که سه برابر دیگر سالن های مجموعه طراحی شده است. وی صدای سالن ٣D خلیج فارس را متفاوت از دیگر سالن های مشابه داخلی عنوان کرد و افزود: نصب تجهیزات صدای این سالن درحال انجام شده و این درحالی است که همه سالن های مجموعه یادشده دیجیتال هستند و برنامه ریزی به نحوی است که در مسیر کیفی سازی سینما قرار بگیریم تا حس احترام به مخاطب به مردم القا شود.

خباز با یادآوری اینکه پردیس سینمایی شهر آفتاب با ٧ سالن سینما و یک سالن تئاتر، نگارخانه هنرهای تجسمی، کتابفروشی و مجموعه های رفاهی افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه پردیس سینمایی شهرآفتاب مجهزترین سالن های کشور را دارا خواهد بود، افزود: رویکرد این مجموعه بیشتر آموزشی است و در این راستا پلاتو تمرین تئاتر و موسیقی هم در این مجموعه خواهیم داشت.

الهه بهرامی