به گزارش هنرآنلاین به نقل از سیمافیلم، سعید شاهسواری، تهیه‌کننده این سریال با اعلام این خبر گفت: این اپیزود داستان یک نامادری به نام ثریا با بازی شیوا ابرهیمی را روایت می‌کند که متهم به قتل ناپسری خود است و نوشین داوران با بازی پریوش نظریه، پرونده او را بر عهده می‌گیرد.

وی افزود: نگارش این قسمت را من برعهده داشته‌ام و شیوا ابراهیمی، طوفان مهردادیان و مهدی نوری بازیگران مهمان این اپیزود هستند.

این تهیه‌کننده تصریح کرد: تمام لوکیشن‌های این اپیزود در تهران و اطراف تهران خواهد بود.

بنابر این گزارش، داستان این مجموعه بر اساس طرحی از جمال امید درباره خانواده‌ای متشکل از داوران و وکلای حقوقی است که در هر قسمت، درگیر پرونده‌ای خاص می‌شوند و اعضای این خانواده چهار نفری، بازیگران ثابت این مجموعه هستند.

متن‌های این مجموعه را سعید شاهسواری، جمیله دارالشفایی و اصغر عبداللهی نگاشته‌اند.

"پانسمان روح"، "آخرین دیدار"، "جایی همین نزدیکی" و "دورترها" از جمله اپیزودهای این مجموعه‌ هستند. "داوران" در 16 قسمت 45 دقیقه‌ای تولید می‌شود و تصویربرداری این مجموعه تا پایان پاییز ادامه خواهد داشت.

فهرست عوامل پشت دوربین این سریال به این شرح است: مدیر تصویربرداری: کیوان معتمدی، دستیار اول کارگردان: رضا سخایی، جانشین تولید و برنامه‌ریز: احمد صادقی، صدابردار: ناصر شکوهی نیا ، طراح صحنه و لباس : غزل شاکری طراح گریم: الهام صالحی، مدیر تدارکات: کرم چیلان، منشی صحنه: فرشته عروجی.