به گزارش گروه ادبیات خبرگزاری هنرآنلاین مهلت ارسال اثر به هشتمین جشنواره طنز و رسانه (طنزپهلو) یادمان کیومرث صابری فومنی (گل‌آقا) 31 فروردین به پایان می‌رسد.

بر طبق اعلام دبیرخانۀ این جشنواره  روزنامه‌نگاران، نویسندگان‌، شاعران، طنزپردازان و هنرمندان می‌توانند در بخش‌های داستان کوتاه طنز، کاریکاتور و کارتون، شعر طنز، طنز چندرسانه‌ای(محتوای شبکه‌های اجتماعی) و نثر طنز (طنز مطبوعاتی) آثار خود را به این دبیرخانه ارسال کنند.

بنابر این گزارش، به دلیل اهمیت روزافزون شبکه‌های اجتماعی، بخش طنز چندرسانه‌ای برای دومین بار به جشنواره اضافه شده تا نگاه رسمی‌تری به این بخش از تولیدات چندرسانه‌ای بشود که توسط کاربران این شبکه‌ها تولید می‌شود.

هر اثری که در رسانه‌های رسمی، شبکه‌های مجازی و رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است، می‌تواند در جشنواره شرکت کند، همچنین آثار ارسالی نباید قبلا برنده جایزه ملی شده باشند.

موضوعات جشنواره  شامل انتخابات، یک بام و دو هوای حمایت غرب از مردم غزه، بسته شدن پنجره جمعیتی در آینده نزدیک و پیر شدن ایران توهمات اپوزوسیون جمهوری اسلامی ایران، ورزش به ویژه فوتبال، گرانی خودرو، مصائب اینترنت، گرانی خانه و کرایه خانه، آفت‌های فضای مجازی (اعتیاد به گوشی، فودبلاگرها، بلاگرهای بی‌سواد، فیک‌نیوزها و...)، جهان‌گردی ایرانی‌ها و ایران گردی جهانیان،صرفه‌جویی در مصرف آب و انرژی، بروکراسی اداری و آزاد است.

این جشنواره با همکاری معاونت امور رسانه‌ای و تبلیغات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان برگزار می‌شود.

آیین پایانی این جشنواره در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در استان گیلان، شهر فومن (زادگاه گل‌آقا) برگزار خواهد شد.

علاقمندان ‌می‌توانند آثار خود را تا ۳۱ فروردین ماه به نشانی www.pressfestival.ir/tanz ارسال کنند.

1445791_orig