چاپ پنجم مجموعه شعر"رفوزه ها" اثر مرحوم ابوالفضل زرویی نصر آباد از سوی نشر نیستان هنر وارد بازار نشر شد.

گروه ادبیات خبرگزاری هنرآنلاین - رفوزه ها کارنامه شعری ابوالفضل زرویی نصرآباد در زمینه طنز است. زرویی اصولاً طنزپرداز کم کاری است و به کیفیت بها می‌دهد. از همین رو است که خوانندگان آثارش می‌دانند که آنچه از او منتشر می‌شود، قبل از نشر، بارها از صافی ذوق سخت‌گیر او گذشته است و شاید از همین روست که به سختی می‌توان از اشعارش گلچین کرد.

 

این مجموعه، تقریباً در بردارنده همه طنز سروده‌های زرویی است ؛ از «با معرفت‌ها» و «اصل مطلب» گرفته تا اخوانیات و اشعاری که پیش از این هیچ گاه، جایی چاپ و نشر نشده‌اند. حتی بسیاری معتقدند که شعر نوهای طنز زرویی (قالبی که او پس از انقلاب، احیا و ترویج کرد) به شدت بر نگاه و زبان شعر نو و نیمایی معاصر تأثیر گذار بوده است.

اگر می‌خواهید اشعار این شاعر طناز را یک‌جا بخوانید و آثارش را با هم مقایسه کنید و از آن لذت ببرید این کتاب برای شما نوشته شده است. زبان شعری او خاص خودش بوده است و تقریبا تمام منتقدان شعر معاصر او را از بهترین شاعران طنز ۵ دهه اخیر می‌دانند. 

ابوالفضل زرویی نصرآباد پژوهشگر، طنزپرداز و شاعر در پانزدهم اردیبهشت سال ۱۳۴۸ در تهران به دنیا آمد. زرویی نصرآباد با نام‌های مستعار گوناگونی مثل ملانصرالدین، ننه قمر، میرزایحیی، چغندرمیرزا، کلثوم ننه، آمیز ممتقی و عبدل در مجلاتی مانند همشهری، گل‌آقا، زن، جام‌جم، کیهان ورزشی، انتخاب، مهر، تماشاگران و بانو مطالب طنز به چاپ رساند. ابوالفضل زرویی نصر‌آباد در دهم آذر ۱۳۹۷ از دنیا رفت.

«رفوزه ها» مجموعه کامل طنز سروده‌های زرویی نصر آباد، اولین بار اردیبهشت ماه ۱۳۹۰، همزمان با نمایشگاه کتاب منتشر شد.این کتاب در 266 صفحه رقعی و با بهای پشت جلد 300000 تومان در دسترس علاقه مندان قرار دارد.