به گزارش هنرآنلاین، به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران، مراسم آغاز به کار رسمی نمایشگاه روز یکشنبه، ۲۹ بهمن ماه ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود. همچنین نشست خبری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از برگزاری مراسم آغاز به کار رسمی نمایشگاه در سالن نشست‌های خبری این نمایشگاه در ساعت ۱۱ و ۳۰ تا ۱۲ و ۳۰ دقیقه برگزار می‌شود که در حاشیه آن از کتاب دانشنامه مطبوعات ایران سرپرستی محمد جواد جعفرزاده رونمایی خواهد شد.

نمایشگاه در نخستین روز خود ضمن برگزاری مناظره سیاسی با برپایی نشست‌های علمی، معرفی کتاب‌های حوزه رسانه، کارگاه‌های آموزشی فعال خواهد بود و برگزاری نشست خبری مسئولان اجرایی و نکوداشت چهره‌های شاخص و پیشکسوت حوزه ارتباطات و رسانه، تقدیر از پیشکسوتان استانی همچنین برگزاری نشست‌های تخصصی بخش بین‌الملل از برنامه‌های اصلی روز نخست نمایشگاه خواهد بود.

یکشنبه، ۲۹ بهمن همزمان با برگزاری نخستین روز از بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران ۶ نشست و کارگاه برگزار می‌شود.

در نخستین روز از برگزاری نمایشگاه رسانه‌های ایران ۶ رویداد و نشست در دسته‌های «به وقت رسانه»، «کتاب رسا»، «تجربه کاوی رسانه»، «کارگاه اسرا» و «دورهمی با پیشکسوتان» برگزار می‌شود. 

در بخش «به وقت رسانه» نشست «همگرایی رسانه‌های سنتی و رسانه‌های نوین در نشر ارزش‌های دینی» با سخنرانی کمال اکبری استادیار علوم ارتباطات اجتماعی دانشگاه صدا و سیما و سیدعلی محمدرضوی مدیر گروه فرهنگ و ارتباطات دانشکده دین و رسانه صداوسیما در ساعت ۱۰ و ۳۰ تا ۱۲ و در سالن مرحوم سید محمود دعایی برگزار می‌شود. 

همچنین نشست «پلتفرمی شدن رسانه» در دسته «به وقت رسانه» با سخنرانی مجید سلیمانی ساسانی عضو شورای علمی پژوهشکده ارتباطات پژوهشگاه فرهنگ هنر و ارتباطات دانشگاه تهران و حسین حسنی سرپرست گروه آموزشی پژوهش هنر دانشکده هنر دانشگاه شاهد ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲ در سالن مرحوم امیرحسین فردی برگزار می‌شود. 

نشست «دانشنامه مطبوعات» با سخنرانی محمد جعفر محمدزاده معاون اسبق مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، راضیه آبادانی و غلامرضا عزیزی پژوهشگر تاریخ در دسته «کتاب رسا» ساعت ۱۴ تا ۱۵:۳۰ در سالن مرحوم سید محمود دعایی برگزار می‌شود. 

نشست «تجربه‌نگاری روزنامه‌نگاری بحران» با همکاری دانشکده رسانه خبرگزاری فارس و سخنرانی اکبر نصراللهی رئیس دانشکده علوم ارتباطات و مدیریت رسانه دانشگاه آزاد و جواد موگویی مستندساز ساعت ۱۶ تا ۱۷:۳۰ در دسته «تجربه‌کاوی رسانه» و در سالن مرحوم سید محمود دعایی برگزار می‌شود. 

همچنین کارگاه «روزنامه نگاری پادکستی» در دسته «کارگاه اسرا» با ارائه مرتضی درخشان روزنامه نگار و فعال رسانه ساعت ۱۴ تا ۱۵:۳۰ در سالن مرحوم امیرحسین فردی برگزار می‌شود. 

همچنین دورهمی با پیشکسوتان در نخستین روز از برگزاری نمایشگاه رسانه‌های ایران ساعت ۱۶ تا ۱۷:۳۰ در سالن مرحوم امیرحسین فردی برگزار می‌شود. 

بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران با شعار «نجستم همیشه جز از راستی» با حضور بیش از ۶۰۰ رسانه و مجموعه‌های خلاق و دانش‌بنیان فعال در این حوزه میزبان اهالی رسانه، فرهنگ و فناوری است. برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه فناوری و هوش مصنوعی از رویدادهای حاشیه‌ای این نمایشگاه خواهد بود.

نمایشگاه رسانه‌های ایران با رویکرد جدید توسط معاونت امور رسانه‌ای و تبلیغات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ۲۹ بهمن لغایت دوم اسفند در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می شود.