به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری، سالاری در سفر به استان آذربایجان شرقی ضمن بازدید از مرکز فعالیت‌های فرهنگی هنری بناب و شرکت در جلسه شورای فرهنگ عمومی با حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی باقری بنابی، امام جمعه این شهرستان دیدار و گفتگو کرد‌.

معاون امور هنری در جلسه شورای فرهنگ عمومی بناب با ابراز خرسندی از حضور در این شهرستان، دیدار با علمای حاضر در جمع به ویژه امام‌جمعه را به عنوان نسل انقلاب و جنگ، تاریخ زنده و شفاهی ارزشمند دانست و به اهمیت انجام کارهای فرهنگی و هنری در سطح جامعه اشاره کرد و گفت: کار فرهنگی برای تأثیرگذاری برنسل جوان باید براساس تقوا و اخلاص باشد.

سالاری گفت: در عرصه فرهنگ دو لایه وجود دارد که یک لایه آن لایه عمومی است و شعاع فرهنگ عمومی محسوب می‌شود و لایه دیگر نهاد تخصصی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. در فعالیت این دو لایه اگر دامنه کار فرهنگ عمومی به کار نخبگانی نرسد در همان ابتدای کار متوفق می‌شود.

وی با اشاره به تعابیر و معانی مختلف فرهنگ، اظهار داشت: در کنار همه‌ِ تعاریف متعدد و متنوع از فرهنگ، کار  فرهنگی‌ باید نمود و جلوه بیرونی داشته باشد و فعالیت فرهنگی باید دیده شود.

سالاری برگزاری آیین‌ها و جشنواره‌های مختلف فرهنگی و هنری را یکی از راهکار‌های دیده شدن فرهنگ و در راستای توسعه فرهنگ عمومی برشمرد و گفت: در عین حال هر اندازه عمق و معنویت فرهنگ عمومی بیشتر شود لایه ایمانی جشنواره‌ها تقویت خواهد شد.

در بخش پایانی این سفر یکروزه سالاری ضمن حضور در اختتامیه جشواره موسیقی آوای انتظار با اشاره به آداب انتظار در زمان غیبت حضرت مهدی(عج) گفت: تاریخ شیعه همواره با شهادت عجین است و شیعیان همواره در طول تاریخ در زمان غیبت امام حاضر برای زنده نگهداشتن این نهضت خون دادند و هشت سال دفاع مقدس و سبقت رزمندگان ما برای شهادت از نمونه های بارز آن است.

معاون امور هنری، هنر را از بهترین ابزارهای ترویج فرهنگ انتظار و شهادت دانست و گفت: با زبان هنر می‌توان آثاری ارزشمند و فاخر تولید کنیم که تأثیرگذاری زیادی در جامعه دارد و برای همیشه ماندگار خواهد بود.

وی ضمن قدردانی از نماینده مردم بناب در مجلس و برگزارکنندگان جشنواره، حضور هنرمندان و داوران را در این رویداد مزین به آوای انتظار ارزشمند دانست و از نشانه‌های هنر فاخر را تربیت هنرمندان دغدغه‌مند برشمرد و گفت: شکوفایی نسل جوان در این حضور و همراهی پیشکسوتان برای پاسداشت فرهنگ والای این سرزمین است.

حجت‌الاسلام حاج شیخ رضا باقری بنابی (عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم بناب و خوشه‌مهر در مجلس)، سیدمحمدحسین بلاغی مبین (مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی)، حبیب صدقی (رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب) معاون امور هنری را در این سفر همراهی کردند.