به گزارش هنرآنلاین به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هفتصد و هشتاد و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور صبح امروز سه‌شنبه بیست و هفتم دی به ریاست محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیری سیدمجید امامی برگزار شد.

وزیر فرهنگ در ادامه تصریح کرد: منظومه فکری مقام معظم رهبری در حوزه های مختلف، فرهنگ پایه است و بر همین اساس دولت انقلابی، حوزه فرهنگ را هم عرض اقتصاد و سیاست و امنیت تلقی نمی‌کند.

اسماعیلی با اشاره به اینکه دولت مردمی نگاهی اصیل به حوزه فرهنگ دارد، گفت: دولت انقلابی، فرهنگ را پیش زمینه تحقق پیشرفت تمامی حوزه‌ها تلقی می کند که در عرض هیچ حوزه‌ای نیست بلکه حوزه فرهنگ کنار همه حوزه ها قرار دارد تا اسباب رشد و تعالی عرصه های مختلف را فراهم کند. 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان تاکید کرد: طی دهه‌های گذشته با نگاه بخشی به حوزه فرهنگ دچار عقب ماندگی‌های جدی شده‌ایم که مدیریت فرهنگی دولت مردمی در پی جبران این عقب ماندگی‌ها است.

هفتصد و هشتاد و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور صبح امروز سه‌شنبه به صورت فوق‌العاده با حضور اعضای این شورا در سالن اجتماعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.