به گزارش هنرآنلاین، در راستای رویکرد وزارت فرهنگ در دولت مردمی مبنی بر تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام فرهنگی نقاط مختلف ایران، مجتمع فرهنگی هنری فرهنگی هنری وحشی بافقی با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان بافق از توابع استان یزد به بهره‌برداری رسید.

این مجتمع با زیربنای ۱۰۰۰ متر مربع شامل سالن چندمنظوره‌ پلاتو تئاتر و نگارخانه و نمایشگاه، کارگاه ساخت دکور، اتاق‌های گریم آقایان و بانوان، ۴ کلاس و کارگاه آموزشی، اتاق مدیریت، محل استراحت اساتید، نمازخانه و واحد اقامتی است. این مجتمع فرهنگی و هنری با اقتباس از معماری سنتی ایرانی و اسلامی به صورت گودال باغچه با حیاط مرکزی، حوض، صُفّه و رواق طراحی شده است.

این پروژه جزو پروژه‌های اقتصاد مقاومتی بوده و در تکمیل و تجهیز آن از حداکثر ظرفیت‌های تولیدات داخلی استفاده شده‌ است. برای احداث و تجهیز مجتمع فرهنگی و هنری وحشی بافقی، قریب به ۸۰ میلیارد ریال از سال ۹۳ تاکنون هزینه شده که ۴۰ میلیارد آن در سال اول دولت سیزدهم تامین گردید.

احداث مجتمع فرهنگی و هنری وحشی بافقی سال ۱۳۹۳ در کنار مجموعه کتابخانه و سالن آمفی‌تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان آغاز شد و امروز به بهره‌برداری کامل رسید.