به گزارش هنرآنلاین، جشنواره تئاتر منطقه‌ای پارس، در میان استقبال خوب تماشاگران و با حضور هنرمندان هشت استان کشور در شیراز، جمعه هشتم دی به کار خود پایان داد.

این رویداد هنری که نخستین گام از جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای کشور است، از روز سه‌شنبه پنجم دی، میزبان هنرمندان در دو بخش صحنه‌ای و خیابانی بود.

در مدت برگزاری، ۱۹ نمایش صحنه‌ای و ۱۴ نمایش خیابانی با حضور داوران، هنرمندان پیشکسوت و انبوه تماشاگران، اجرا شدند.

پارس4

طی چهار روز میزبانی شیراز از هنرمندان استان‌های هرمزگان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، سمنان، خوزستان، یزد، قم و کرمان، سالن‌های نمایشی استاد هودی، استاد والی، استاد فقیه، سبز هنر شهر و حافظ، همیشه آکنده از تماشاگران بود که نشان دهنده استقبال مردمی از هنر تئاتر است.

پارس1

همچنین گذرگاه‌های تاریخی_فرهنگی شهر شیراز، هر روز پذیرای جمع کثیری از مخاطبان و علاقه‌مندان بود که به تماشای نمایش‌های خیابانی می‌ایستادند. هوای سرد زمستان نیز نتوانست از حضور پرشور مخاطبان در بخش خیابانی بکاهد. همراهی بی‌نظیر تماشاگران با آثار خیابانی تا جایی پیش رفت که در غیاب نوازنده ضرب یک نمایش خیابانی به دلیل بیماری و اعلام این خبر از سوی گروه، یکی از شهروندان شیراز، داوطلبانه با نواختن ضرب به عنوان عضوی از اجرا، کار را به کمال رساند.

پارس2

همچنین حضور حداکثری، همدلی اجتماعی و همراهی مردم خونگرم شیراز با هنرمندان جلوه‌ای از شور و نشاط اجتماعی را به واسطه اجرای نمایش‌های خیابانی در نقاط مختلف این شهر به نمایش گذاشت.

این همراهی در سطح گسترده‌تر با حضور مخاطبان اجراهای صحنه‌ای نیز نمود پیدا کرد.

تالار حافظ، بزرگ‌ترین سالن نمایشی قاب صحنه‌ای شیراز، با ظرفیتی بالغ بر ۷۰۰ نفر و همچنین سالن بلک‌باکس استاد والی با ظرفیتی حدود ۳۰۰ نفر، هر روز خارج از ظرفیت، پذیرای تماشاگران و گروه‌های نمایشی بودند.

پارس3

استقبال مخاطبان از نمایش‌های صحنه‌ای باعث شد تا با توجه به گنجایش سالن، تعداد زیادی از مخاطبان برای تماشای نمایش روی زمین بنشینند.

مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان جشنواره منطقه‌ای پارس، عصر  (جمعه هشتم دی) در تالار حافظ اداره‌کل فرهنگ و ارشاد شیراز برگزار شد.

پارس5

بیست‌و‌هشتمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر در ادامه مسیر خود، در استان‌های خراسان رضوی (خاوران)، سمنان (راه ابریشم) و آذربایجان شرقی (سهند)، میزبان هنرمندان خواهد بود و برگزیدگان این رویداد هنری‌ به چهل‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر راه پیدا خواهند کرد.