به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط‌عمومی مجموعه تئاترشهر، موراکامی کِنجو وزیر مختار سفارت ژاپن در ایران شامگاه روز یکشنبه بیست و یکم اسفندماه با حضور در کارگاه نمایش تئاترشهر ضمن تماشای نمایش «هایکوی پاروزن یک دست» با سیدمحمدجواد طاهری رئیس مجموعه تئاتر شهر نیز دیدار کرد.

وی ضمن قدردانی از اجرای این نمایش عروسکی که طی روزهای گذشته ویژه گروه سنی نوجوان در کارگاه نمایش تئاتر شهر روی صحنه رفت، گفت: طی مدت حضورم در ایران متوجه شدم که نگاه مردم به هنر نمایش دربرگیرنده ارزش فراوانی است. دیدگاهی که ما مردم کشور ژاپن هم متوجه آن شده‌ایم. این برای خود من دربرگیرنده نکته‌های ارزشمندی است که امشب با تماشای نمایش «هایکوی پارو زن یکدست» بازهم متوجه آن شدم.

وزیرمختار سفارت ژاپن در کشورمان ادامه داد: امسال در شصت و چهارمین سالگرد روابط ایران و ژاپن هستیم و من امیدوارم از این پس شرایط موثرتری برای انجام همکاری‌های لازم هنرمندان ایرانی و ژاپنی در عرصه‌های مختلف به ویژه هنر نمایش فراهم شود. در این مسیر بنده و همکارانم همه تلاش‌مان را انجام می‌دهیم.

رئیس تئاتر شهر هم ضمن قدردانی از حضور موراکامی کنجو در تئاترشهر بر توسعه همکاری‌های فرهنگی ایران و ژاپن به ویژه در حوزه تئاتر تاکید و از آمادگی این مجموعه در توسعه همکاری‌های مشترک نمایشی سخن گفت.

«هایکوی پاروزن یکدست» به کارگردانی ماندانا عبقری تا ۲۲ اسفند با عروسک‌گردانی علیرضا دهقانی، ماندانا عبقری، محمدرضا لطفی، زهرا مسیب نهاوندی، فاطمه سیفی و صدف صمدی میزبان مخاطبان در کارگاه نمایش خواهد بود.