به گزارش هنرآنلاین، سیدجلال الدین دری نویسنده و کارگردان نمایش که سابقه ساخت فیلم سینمایی «نرگس مست» با موضوع موسیقی را در پرونده خود دارد، پس از کنسرت نمایش «ترانه شرقی» که اسفندماه سال گذشته در پردیس تئاتر شهرزاد اجرای موفقی داشت این شب‌ها توانسته با همراهی تعدای بازیگر و خواننده جوان نمایش موزیکال جذابی را برروی صحنه ببرد. وی این نمایش را با نگاهی نو به داستان «لیلی و مجنون» به نگارش درآورده است.

پیمان خازنی آهنگسازی این اثر را بر عهده دارد که اخیرا موسیقی آن منتشرشده و علاقه مندان زیادی را جذب کرده است: چشم جادو مال تو، دل آهو مال من ... سمیرا ‌حسینی، فرداد ‌صفاخو، حسین ‌میرزاییان، غزال ‌نظر، صدف ‌بهشتی، بیتا ‌بیگی، بهار ‌هاشمی و سعید ‌بحرالعلومی بازیگران این نمایش هستند.

بیژن عبدالکریمی استاد فلسفه درباره این نمایش نوشته است: «کافه‌ عاشقی» نمایشی برای نسل ‌های جدید و به زبان آنان، لیک، نه همسو با آنها، بلکه دقیقاً در نقد آنان است. درّی با تکیه بر وجوه انسانی داستان عاشقانۀ لیلی و مجنون با نسل ‌های جدید سخن می‌گوید، به اعماق وجود آنها راه می ‌یابد اما جهان نهیلیستی (پوچ گرایی) آنان را تأیید نکرده، عمیقاً به نقد می‌ کشد. این «همزبانی نقادانه» همان چیزی است که نهادهای فرهنگی ما به شدت بدان نیاز دارند.»

محمدتقی شمس لنگرودی، محمود دولت‌آبادی و شهرام ناظری از جمله کسانی هستند که تاکنون به تماشای «کافه عاشقی» نشسته‌اند