به گزارش هنرآنلاین، نمایش «تراژدی مکبث» نوشته ویلیام شکسپیر، با دراماتورژی و کارگردانی مهدی اصغریان داستان مکبث، سرداری شجاع  است که در نبردی سخت با هجوم نروژی‌ها پیروز شده و به فرمانروای خود خدمت بزرگی کرده است؛ موردتوجه و تقدیر  پادشاه دانکن قرار می‌گیرد و حکومت کودور به او داده می‌شود. به دست آوردن منصب تازه، قهرمان قصه را وسوسه می‌کند تا با از بین بردن پادشاه، خود بر تخت پادشاهی اسکاتلند بنشیند؛ خواهران جادوگر و الهه  قدرت نیز شدیدا به این وسوسه دامن می‌زنند و هر جا نا امید می‌شوند از طریق همسر مکبث (لیدی مکبث)، او را به سمت خیانت به پادشاه و  عملی کردن این کار تشویق می‌کنند. آن‌ها تصمیم می‌گیرند در شبی که پادشاه مهمان خانه‌شان است، نقشه شوم خود را اجرا کنند. در انتهای داستان، مکبث که به پادشاهی رسیده است در جنگی و بر خلاف پیشگویی خواهران جادوگر، کشته می‌شود و همسر او نیز در عذابی سخت از وجدان درونی، دست به خودکشی می‌زند.... این‌نمایش، پرده‌ای کوتاه از تقابل الهه عشق و قدرت در زندگی مکبث است.

 امیر بشیره‌نژاد، مرمر معتمدی‌دانا، کیمیا علی‌زاده، مریم حبیبی، رومینا قلعه‌وند، سارینا گودرزی، معصومه ملکی، حسین اکبری، حسین قاسمی، طناز امیری، امید صیادی، حمید بهمنی، باران فتحی، منصوره کاملی، غزاله رحیم، سهیل میری و هلیا جولایی‌مقدم بازیگران این نمایش هستند.

پرهام بهروز تهیه‌کننده، داریوش آشوری مترجم، سهیل مقیمی؛ امیر رمضانی و فرزین حاجیلو مشاوران کارگردان، مهسا جهانی آهنگساز، فهیمه قنبری‌آواز (میهمان از گروه هوم)، پدرام رضوانی طراح نور، سحر بزرگی طراح لباس، ندا حقیقت‌گو، طراح گریم، شایان کیانی طراح گرافیک، شیرین جهان‌زاده، عکاس، سهیل میری مدیر صحنه، سارینا گودرزی دستیار کارگردان، رومینا قلعه‌وند منشی صحنه، امیر بشیره‌نژاد طراح صحنه و دکور، مهدی سربازی مدیر روابط عمومی، زهرا سیف‌اله‌آهی مشاور رسانه‌ای و پایگاه سینما آفیس تبلیغات این اثر را بر عهده دارد.

اجرای «تراژدی مکبث» تا 15 شهریور از ساعت 30 به مدت 55 دقیقه در سالن 3 تماشاخانه شهرزاد روی صحنه می‌رود و علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر و تهیه بلیت می‌توانند به سایت تیوال مراجعه کنند.