به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، در پیام محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است: تولید تئاتر کودک و نوجوان کار دشواری ا‌ست که با همدلی و هم‌فکری تمامی علاقمندان و متخصصان امر تحقق پیدا می‌کند.

در عصر حاضر و با وجود ابزار‌های رسانه‌ای جدید، باید در پی راهکار‌های تازه‌ای باشیم تا بتوانیم آثاری را متناسب با زمان، از تولید متن تا اجرا سر و سامان دهیم.

این مهم حاصل نمی‌شود مگر در سایه همفکری و همکاری دست‌اندرکاران تئاتر کودک و نوجوان با متخصصان دیگر رشته‌های حوزه تعلیم و تربیت. این همکاری باید به تولید متن نمایشی شایسته منتهی شود. متنی با همه‌ی ویژگی‌های محتوایی علمی و فنی و البته با داشتن قابلیت‌های آموزشی در فرایندی ماندگار.

حتی در ساختار و اجرا هم می‌بایست طرحی نو درانداخت، زیرا کودک و نوجوان امروز نسل تئاتر‌های بینش و تفکر است. شایسته است تئاتر کودک و نوجوان مخاطب خود را به غیر از شادی و سرگرمی، به تفکر وادارد، تفکری عمیق و سازنده ‌ایمان او در راستای فردای بهتر ایران اسلامی.

برای تولید اثری ماندگار و متناسب با ذائقه کودکان و نوجوانان شایسته است که بدانیم آنان چه می‌خواهند و نیاز امروزشان چیست؟! این شناخت با بررسی ابعاد مختلف زندگی آنان محقق می‌گردد چرا که آن‌ها آنگونه زندگی می‌کنند که می‌اندیشند.

جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان برای بهبود شرایط آموزشی و پرورشی نسل آینده‌ساز تلاش می‌کند تا در برابر هجمه‌های فرهنگی، زمینه‌های تشویق و ترغیب فعالان هنری جهت تولید آثار بهتر را فراهم کند.

بر خود لازم می‌دانم از تمامی هنرمندان و دست‌اندرکاران و دبیر محترم جشنواره، کمال سپاس را به جای آورم و توفیق تمامی زحمت‌کشان عرصه تئاتر کودک و نوجوان را از خداوند منان خواستار شوم.

بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، با هدف تقویت مهارت، رشد آگاهی و اعتماد به نفس فرزندان ایران زمین از طریق نمایش، یکم تا ششم تیرماه به دبیری‌امیر مشهدی عباس و با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، اداره کل هنر‌های نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنر‌های نمایشی ایران، وزارت آموزش و پرورش، سازمان بهزیستی، شهرداری همدان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با شعار «تئاتر، پرواز پروانه‌های خیال» در شهر تاریخی همدان برگزار می‌شود.