به گزارش هنرآنلاین، مهدی ایوبی ترانه سرا و دبیر اجرایی جایزه افشین یداللهی از برگزاری پنجمین دوره این جایزه خبر داد و گفت: خانه ترانه از سال ۱۳۸۰ با مدیریت افشین یداللهی و با حضور عباس سجادی، نیلوفر لاری‌پور و یغما گلرویی تشکیل شد. در همه این سال‌ها حتی زمان فوت دکتر یداللهی، هر پنجشنبه ظهر تا بعد از ظهر به ترانه‌خوانی و در کنار هم بودن ترانه‌سراها اختصاص داشت. بعد از مدتی که از جلسات گذشت شکاف‌هایی بین دست‌اندرکاران و تیم مدیریتی اتفاق افتاد و یداللهی تقریباً از سال ۱۳۸۵ تا لحظه فوتش این بار را تنهایی به دوش کشید و نگذاشت این پرچم زمین بماند. می‌توانم بگویم تمام ترانه‌سراهای صاحب سبکی که در حوزه ادبیات آهنگین ما موثر بودند، از خانه ترانه معرفی شدند.

وی افزود: در تمام مدتی که خانه ترانه را یداللهی به تنهایی مدیریت می‌کرد دوستانی مثل حسن علیشیری، صابر قدیمی، امیرحسین مصاح، علی ایلیا، حمیدرضا صمدی، امیر توده‌فلاح و عمران میری در کنارشان بودیم و کمک می‌کردیم روند برگزاری جلسات برای ایشان ساده‌تر شود. متاسفانه با فوت دکتر ما باقی ماندیم و جلسه‌ای که باید حتماً ادامه پیدا می‌کرد. به همین دلیل با روزبه بمانی صحبت کردیم و او از سال ۱۳۹۵ تا چند ماه پیش این مسؤولیت را قبول کرد که دوره بسیار موفقی بود.

ایوبی در ادامه گفت: چهار دوره جایزه افشین یداللهی برگزار شد که دبیر جایزه روزبه بمانی بود و بنده هم دبیر اجرایی این جشن‌ها بودم. این دوره‌ها در شان ادبیات بودند و بعید می‌دانم در این حوزه چنین جلساتی برگزار شده باشد. بعد از استعفای آقای بمانی به دلیل مشغله‌ها و اجرای کنسرت‌هایشان، هیات اجرایی که سال‌ها در کنار دکتر بودند تصمیم گرفتند به صورت گروهی جلسات خانه ترانه را برگزار کنند و من هم یکی از این اعضا هستم که در فرهنگسرای ابن سینا، جایی که خانه ترانه برای اولین بار در آنجا برگزار شد در خدمت ترانه‌سرایان هستیم که امروز دوازده جلسه میزبان هنرمندان و هنردوستان بوده‌ایم.

این ترانه سرا در پایان گفت: تلاش می کنیم در سال جاری پنجمین جلسه جایزه افشین یداللهی را برگزار کنیم که در صورت فراهم شدن شرایط جزییات از طریق رسانه‌های معتبر به اطلاع مخاطبین و علاقه‌مندان می‌رسد. در دوره تازه مثل دروه‌های پیش ترانه‌سرایان نو نفس با هم به رقابت می‌پردازند و همچنین در زمینه ترانه‌های اجرا شده هم سعی می‌کنیم بستری فراهم کنیم تا شرایط داوری‌شان فراهم باشد.