به گزارش خبرنگار مهر، علی قمصری آهنگساز و نوازنده موسیقی ایرانی در اولین روزهای تحویل سال ۱۴۰۳ ضمن دریافت جایزه جهانی «براوو» کشور روسیه همراه با ارکستر سمفونیک مسکو کنسرتی را پیش روی مخاطبان قرار داد.

این نوازنده و آهنگساز نوشت: «در پوست نمی‌گنجم. این تندیس طلا در بخش بهترین نوازنده تقدیم به همه شما که در روزهای تلخ و شیرین پشتیبان من بودید. این جایزه را برای تار و ایران می انم. اولین بار است که ساز و هنرمند ایرانی در این جشنواره مهم حضور داشته.

امشب در جمع مخاطبین هیچ ایرانی نبود و تار ایرانی نیز برای مخاطبین صدایی جدید داشت. این صدا برای جهان تازگی‌اش را حفظ خواهد کرد اما با آن قطعاً بیشتر آشنا خواهند شد. امیدوارم دریافت این جایزه هدیه دلنشینی برای نوروزتان باشد و امیدبخش نسل تازه و پویا برای بالندگی موسیقی ایرانی باشد. ما با هم می‌توانیم … تندیس طلای براوو تقدیم به شما.»

جایزه «براوو» یکی از جوایز معتبر جهانی در عرصه هنر و فرهنگ است. این جایزه تلاش می‌کند تا جایگاه روسیه را به عنوان مرکز دنیای فرهنگی اوراسیا تقویت کند. به طور کلی در جایزه «براوو» سفیران کشورهای مختلف در مراسم شرکت می‌کنند و مهمانان افتخاری این جوایز می‌شوند.

جایزه «براوو» بهترین‌های سال را در بخش‌های مختلف موسیقی مانند آلبوم کلاسیک سال، سالن کنسرت / تئاتر سال، بهترین هنرمند جدید سال، بهترین اجرای مدرن از یک اثر کلاسیک، باله سال، بهترین خواننده مرد کلاسیک، بهترین خواننده زن کلاسیک، ارکستر سال، رهبر ارکستر سال، اپرای سال و ستاره جهانی معرفی می‌کند. همچنین این جایزه برای موسیقی پاپ هم برگزیدگانش را در بخش‌های مختلف معرفی می‌کند.

امسال و برای نخستین بار هنرمندی از موسیقی ایران یعنی علی قمصری به این رویداد جهانی دعوت شده بود تا علاوه بر نامزدیِ دریافت یکی از جوایز این رویداد، اجرایی به همراه ارکستر سمفونیک مسکو داشته باشد.