به گزارش هنرآنلاین،رامین حسین‌پور نویسنده، کارگردان، هنرمند مفهومی و آهنگساز ویدئوآرت «صورتگر» برنده جایزه بهترین موزیک ویدئو انیمیشن-متحرک از فستیوال بین‌المللی Halo سنت‌پترزبورگ روسیه در ماه مارس سال ۲۰۲۴ شد.

این جشنواره دوازدهمین دوره خود را پشت سر گذاشت و در جشن سالانه برندگان را به کشور روسیه دعوت کرد و در بنای تاریخی و فرهنگی کازانسکایا سنت پترزبورگ آثار را اکران و جوایز برندگان را اهدا می‌کند.

ویدئوآرت صورتگر به نویسندگی، کارگردانی و آهنگسازی رامین حسین پور برنده بهترین مستند کوتاه و فیلم تلفیقی-تجربی از فستیوال با قدمت نیوجرسی آمریکا و بهترین فیلمنامه مستند از فستیوال بین‌المللی تاتنهام، نشان افتخار بهترین کارگردانی لندن و بهترین ویدئو تلفیقی جشنواره هنری برلین شد و دیگر دستاورد این ویدئوآرت در بخش‌های طراحی صحنه، تهیه‌کنندگی، کارگردانی، نویسندگی، معماری، تمدن و مفهوم بهترین خواننده، آهنگسازی، نوازندگی، موسیقی متن، بهترین موزیک ویدئو، فیلم کوتاه مستند در شهرهایی همچون نیویورک، لس آنجلس، کالیفرنیا، لاس وگاس، بودن، ایزمیر، پاریس، مونیخ، آمستردام، رم، مسکو، و پراگ، ایزمیر، زاگرب و استهکلم و … در کارنامه هنری خود به همراه دارد.

ویدئوآرت صورتگر در فهرست IMDb جزو ۵۰ اثر برگزیده این سایت معتبر سینمایی در گونه مستند در سال ۲۰۲۴-۲۰۲۳ قرار گرفته است و رسانه‌های بین‌المللی، حسین پور را به عنوان هنرمندی دارای چندین استعداد معرفی کرده‌اند.

صورتگر

«صورتگر» سال ۱۴۰۰ با مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ساخته شده و آهنگسازی، تنظیم، خوانندگی و نوازندگی گیتار الکتریک آن نیز برعهده حسین‌پور بوده است.

حسین‌پور دانش‌آموخته معماری، موسیقی و سینماست که در حوزه معماری به عنوان طراح، مدرس، نویسنده و در حوزه موسیقی به عنوان شاعر،آهنگساز، تنظیم‌کننده و نوازنده شناخته می‌شود.

وی همچنین در حوزه سینما نیز به عنوان نویسنده، کارگردان، تهیه‌کننده و کانسپتچوال آرتیست شناخته شده است و تقدیر شده در مجله معتبر و بین‌المللی Euro Art house Cinema Day آلمان است.

حسین‌پور سال ۱۳۹۴ با تلفیق هنر معماری، موسیقی و سینما ۲ اثر با نام‌های «غنیمت» و «اشتیاق» تولید کرد که در جشنواره‌های بین‌المللی به عنوان فینالیست حضور پیدا کرده‌اند.

دیگر عوامل ویدیوآرت «صورتگر» عبارتند از مدیر برنامه هنری: محمد نظری، مدیر پست پروداکشن: احسان واثقی، تیریدی آرتیست: حجت شعبانی، مدیر فیلمبرداری: علی احسانی، مجری دکوراسیون: مهدی حکمت، هلی‌شات: امید احمدزاده و رسول کیان‌پور، عکاس هنری: محمد حسامیان، بازیگران: فاضل مصلی‌نژاد و داود اسدالهی، اعضای گروه موسیقی: نیما نواپور، محمد نیک، مهردادبلوچیان، فرشاد عنایتی و انتشار بین‌المللی: بهروز طباطبائی، فرید رضائیان و مرجان فعال، مجوز اثر: حمید نوریفام.