به گزارش هنرآنلاین، تابلو موزیکالِ «در طرب هوای تو» اثر دیگری از پروژه «تار و تاریخ» با آهنگسازی میدیا فرج‌نژاد است.

در این اثر اقبال ناصر آواز می‌خواند، علیرضا نصیری‌فرد دف و بندیر می‌نوازد و میدیا فرج‌نژاد نوازنده تار و آهنگساز این قطعه است. شعر این آهنگ از سروده‌های مولانا است.

میدیا فرج‌نژاد در یادداشتی درباره آهنگِ «در طرب هوای تو» و سفر به سیستان و بلوچستان نوشته است:

«در سفر به سیستان آنچه بیش از همه توجهم را به خود جلب کرد، نبودن امکانات بود! نه به مفهومی که پیش‌تر می‌شناختم‌. مناطق محروم بسیاری را دیده‌ام، اما هم سیستان و هم بلوچستان به شکل عجیبی محرومند. خوب می‌دانم که مردم زاهدان و زابل در حال کوچ کردن هستند. در میان این همه خرابی، در ۵۰ کیلومتری جاده زابل به زاهدان به شهر سوخته رفتیم. شهر سوخته، سندی است که نشان می‌دهد بیش از پنج هزار سال پیش شهری مدرن با سیستم آب و فاضلاب سفالی و با وسعت ۲۸۰ هکتار وجود داشته که نماد صنعت، آبادانی، صلح و همبستگی و دوستی بوده است. هر چقدر از دیدن زندگی سختِ مردم سیستان اندوهگین بودیم اما همان‌قدر شیفته مرام و مهمان‌نوازی و دل بزرگشان شدیم. لبخند بر روی لب‌شان اجازه نمی‌داد دردهایشان را ببینیم. گلایه نمی‌کردند! مویه نمی‌کردند! تنها و تنها با زندگی می‌جنگیدند... آن هم با لبخند! تصنیفی که می‌شنوید حاصل دریافتم از تمام این احساسات بود.»

«در طرب هوای تو» را پویا پایور میکس و مسترینگ کرده و ضبط آن در استودیو ۵۴ توسط پویا پایور انجام شده است.

کارگردانی، تدوین و تصویرِ این اثر کاری از مرتضی حاج محمدی است. نشر بین‌المللی این آهنگ هم برعهده موسسه فرهنگی هنری نغمه‌سازان دلنشین است.

پروژه «تار و تاریخ» حدود دو سال است که کار خود را با تمرکز بر ساخت قطعاتی برای بناهای تاریخی ایران آغاز کرده است. در این پروژه تا کنون حدود ۲۰۰ تن از هنرمندان سراسر کشورمان حضور داشته‌اند.