به گزارش هنرآنلاین،پویا افشاری دبیر بخش موسیقی دومین مراسم تئاتر و موسیقی علی معلم (تندیس حافظ) از انتشار فراخوان بخش موسیقی این مراسم خبر داد و اظهارداشت: در این دوره آثار موسیقایی پاپ و ایرانی (سنتی) مورد داوری قرار خواهند گرفت و بخش‌های جدیدی مانند انتخاب بهترین رهبر ارکستر ایرانی و تلفیقی و بهترین اجرای ایرانی و تلفیقی نیز به مراسم اضافه شده است.

وی گفت: در بخش موسیقی، آثاری که در بازه زمانی فروردین ۱۴۰۱ تا ۱۰ بهمن ماه ۱۴۰۲ به صورت رسمی منتشر شده باشند مورد داوری قرار خواهند گرفت.

افشاری افزود: بهترین ترانه، بهترین آهنگ ژانر ایرانی و تلفیقی، بهترین آهنگ ژانر پاپ، بهترین تنظیم کننده اثر ایرانی و تلفیقی و پاپ، بهترین خواننده و بهترین آهنگساز از بخش های مختلف دومین مراسم تئاتر و موسیقی علی معلم (نمایش حافظ) است. این مراسم اسفندماه امسال برگزار خواهد شد.

بخش‌های مراسم؛ موسیقی ایرانی(سنتی) و موسیقی پاپ.

برگزیدگان مراسم: بهترین ترانه، بهترین آهنگ ژانر ایرانی، بهترین آهنگ ژانر پاپ، بهترین تنظیم کننده اثر ایرانی، بهترین تنظیم کننده اثر پاپ، بهترین خواننده بخش ایرانی، بهترین خواننده بخش پاپ، بهترین قطعه سال، بهترین رهبر ارکسترهای پاپ، بهترین رهبر ارکسترهای ایرانی و تلفیقی، بهترین اجرای موسیقی پاپ، بهترین اجرای موسیقی ایرانی و تلفیقی و تندیس حافظ یک عمر فعالیت هنری.

این رویداد با هدف شناسایی و معرفی آثار شاخص موسیقی ایران از تاریخ اول فروردین ماه ۱۴۰۱ تا ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ در دو بخش موسیقی ایرانی و تلفیقی و پاپ در سطح کشور برگزار خواهد شد.

آثاری در این بخش مورد داوری قرارخواهند گرفت که به صورت رسمی منتشر شده باشند و مجوز نشرآنها از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده باشند. مهلت اعلام شده برای ارائه آثار و ارسال آنها به دبیرخانه مراسم قابل تمدید نخواهد بود.

شرکت کنندگان در مراسم با ارائه آثار خود متعهد به پذیرش ضوابط و سیاستگذاری مراسم هستند و عدم رعایت این ضوابط باعث حذف اثر در هر یک از مراحل خواهد شد. آثار ارسال شده از طرف متقاضیان در همه ابعاد اعم از تنظیم . آهنگسازی، خوانندگی و … مورد بررسی قرار خواهد گرفت.