به گزارش هنرآنلاین، علی رهبری رهبر مهمان اپرای مارینسکی در سنت پترزبورگ روسیه، اولین کنسرت سال جدید میلادی خود را با ۲ برنامه مختلف آغاز خواهد کرد.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته این رهبر بین‌المللی ایرانی به مدت ۲ هفته رهبری ارکستر سمفونیک اپرای مارینسکی را در تالار این مجموعه هنری به عهده خواهد داشت.

کنسرت اول در روز چهارشنبه ۲۷ دی با عنوان بهترین آثار آنتونین دورژاک، شامل سمفونی شماره ۸ و شماره ۹ (سمفونی دنیای جدید) اثر این آهنگساز روی صحنه خواهد رفت و دومین کنسرت هم که روز چهار شنبه ۴ بهمن برگزار می‌شود، آثاری از شوستاکوویچ، اورتور جشنواره آنتونین دورژاک، کنسرتو برای ویولنسل و ارکستر و سمفونی شماره ۵ چایکفسکی پیش روی مخاطبان قرار می گیرد.

علی رهبری

در این کنسرت وازیلی استپانوف از نوازندگان جوان ویولنسل علی رهبری را به عنوان سولیست (تک نواز) همراهی خواهد گرد.

این سومین فصل هنری همکاری علی رهبری موسیقیدان بین‌المللی ایرانی با مجموعه مارینسکی به عنوان رهبر دایم مهمان است.

والری گرگیف رهبر مشهور جهان و مدیرکل هنری مجموعه تالارهای اپرای مارینسکی که علی رهبری را برای این پست انتخاب کرده است بعد از کنسرت اختتامیه دومین فصل هنری در مراسم رسمی تلویزیونی ضمن قدردانی از زحمات این رهبر ایرانی برای بالابردن کیفیت ارکستر اپرای مارینسکی از او نیز تجلیل به عمل آورد و در این برنامه مایسترو گرگیف «حتما روزی با هم به ایران خواهیم رفت» را مطرح کرد.