به گزارش هنرآنلاین،در این ویژه برنامه که از ساعت ۱۶ جمعه ۲۳ تیر ماه در سالن سینما تراس چاپلین فرهنگسرای بهمن برگزار می شود، کیوان ساکت، وحید اسدالهی، منصور مرادی، بابک ربوخه، فربد یدالهی، احسان لیوانی، اشکان مرادی، رامین کلیایی و زانیار حسامی حضور خواهند داشت و همنوازی ۵۰۰ دف نواز مدعو از سراسر کشور درکنار هنرجویان این ساز، آغازگر این گردهمایی خواهند بود.

 جان

پخش ویدیوکلیپ معرفی دوکتاب مذکور به همراه سخنرانی کیوان ساکت، و همچنین بزرگداشت استاد فقید حسن ناهید، موسیقی‌دان و نوازنده پیش‌کسوت نی، که شامگاه ۲۷ بهمن سال ۱۴۰۱ درگذشت، ازدیگر بخش های این برنامه است.

نویسنده کتاب «پرواز» بیشتر سعی دارد، هنرجویان دف را با مقوله مهم «همنوازی» با دیگر سازها و ضرباهنگ مترونوم آشنا کند. این نویسنده همچنین در نوشتار دیگر که «خیال» نام دارد،کوشیده تا با بهره گیری از نواها و سازهای ملودیک که توسط اساتید موسیقی های نواحی، مقامی وکلاسیک ایرانی نواخته شده است، در قالب نوشتاری(نت) و شنیداری (لوح فشرده) تکنیک های دشوارتر و درک ریتمیک، دو نوازی و گروه نوازی را به هنرجوی ساز دف آموزش دهد.

حضور هنرجویان دف نواز به همراه (ساز دف)در این گردهمایی آزاد است و علاقه مندان برای همنوازی و هماهنگی پیش از برنامه می توانند فرهنگسرای بهمن تماس حاصل کنند.