به گزارش هنرآنلاین، پنج ارکستر شناخته شده شهرهای مختلف کشور چین از علی رهبری آهنگساز و رهبر ارکستر که طی سال‌های اخیر فعالیت‌های متفاوتی را انجام می‌دهد، برای حضور در مجموعه‌های خود به عنوان رهبر مهمان دعوت به عمل آوردند.

ارکستر سمفونیک نانچانگ، ارکستر فیلارمونیک هانگزو، ارکستر سمفونیک شنسهن، ارکستر سمفونیک کنینگ داوو، ارکستر فیلارمونیک ووهان مجموعه‌هایی هستند که طی روزهای اخیر از علی رهبری برای حضور در ارکسترهای‌شان دعوت به عمل آورده‌اند.

علی رهبری که طی این روزها در کنار والری گرگیف سمت رهبر مهمان اپرای «مارینسکی» در سنت پترزبورگ را به عهده دارد، در کنار چندین سولیست بین‌المللی برای رهبری این ارکستر ها دعوت شده که کنسرت‌های خود را از اواخر شهریور شروع خواهند کرد.

این آهنگساز و رهبر بین المللی ایرانی در سال ۱۳۹۴ به ارکستر فیلارمونیک چین در پکن دعوت شد و بعد از این کنسرت، وی ارکستر فیلارمونیک چین را به تهران دعوت کرد و در تالار وحدت همراه با ارکستر سمفونیک تهران که زیر نظر او به فعالیت مشغول بودند، کنسرتی را برگزار کرد.

علی رهبری بعد از آن یک بار دیگر با ایوو پوگورلیچ نوازنده ستاره پیانو برای کنسرت‌هایی به کشور چین دعوت شد که آن کنسرت‌ها به دلیل پاندمی کنسل شدند.