به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی پروژه، اجرای زنده گروه بوشهری «لیان» در شرایطی دهم اسفند در تالار وحدت روی صحنه می‌رود که این بار قرار است گونه‌های دیگری از موسیقی بوشهر اجرا شوند.

محسن شریفیان درباره جدیدترین اجرای زنده خود و گروهش به خوانندگی آکا صفوی توضیح داد: موضوعی که برای ما در گروه لیان در این شرایط اهمیت بالایی دارد این است که بتوانیم رابطه خود و مخاطبان‌مان را حفظ کنیم. چون معتقدیم اگر برای یک مدت طولانی از مخاطبانمان دور باشیم و هنرمان را با فاصله زیاد عرضه کنیم، متضرر خواهیم شد. موسیقی و هنر و البته احساسی که ما داریم، کالا، ملک یا دلار نیست که به مرور به ارزش آن افزوده شود و قیمت آن افزایش پیدا کند. طولانی‌تر شدن فاصله ما با مخاطبان‌مان باعث از بین رفتن روح هنری ما می‌شود و این نه برای ما خوب است نه برای مخاطبینی که با این سبک از موسیقی بوشهری حال‌شان خوب می‌شود.

شریفیان گفت: انسان‌ها در هر شرایط و اوضاعی به موسیقی احتیاج دارند؛ از تولد تا مرگ، از بزم تا رزم، هر شیرزن یا دلیرمردی. از شادی تا غم؛ بنابراین موسیقی همیشه کارکرد خود را دارد و نباید به هر دلیلی موسیقی را از مخاطب دریغ کنیم. ما برای نگه داشتن موسیقی در این خاک بعضاً با چنگ و دندان جنگیده‌ایم. برای بقا و گسترش جغرافیای موسیقی.

این نوازنده ساز «نی‌انبان» افزود: ممنوعیت‌های زیادی را تجربه کرده‌ایم تا بتوانیم در کنار مخاطبان‌مان باشیم و بمانیم. جنگیده‌ایم تا موسیقی باشد و بماند. بخاطر همین برای ما مهم است که این فاصله بین ما و مخاطب به شکلی نشود که به از بین رفتن موسیقی و اهداف ما ختم شود.

سرپرست گروه لیان درباره ماهیت آثاری که قرار است در این کنسرت اجرا شوند نیز می‌گوید: تمرکز ما در این کنسرت ارائه گونه‌های دیگری از موسیقی بوشهر خواهد بود که تا روز برنامه تمرکز ما تمرین روی اجرایی با کیفیت بالا و که بتوانیم شبی ویژه را برای مخاطبین‌مان بسازیم.

مرتضی پالیزدان، محمود بردک‌نیا، حمید اکبری، حمزه مقدم، محمدرضا مقدم، محسن قدرتی، حسین کاوه‌خو، فرزاد خسروی و لیانا شریفیان اعضای گروه لیان در این کنسرت به سرپرستی محسن شریفیان و خوانندگی آکا صفوی هستند که به تهیه‌کنندگی علی حق شناس پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد.