به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه محمد اله‌یاری فومنی، مدیر کل دفتر موسیقی و امیرعباس ستایشگر، مدیر عامل انجمن موسیقی ایران با حضور در منزل محسن نفر با این موسیقیدان، پژوهشگر، مدرس و نویسنده موسیقی دیدار کردند.

نفر در این دیدار ضمن اشاره به تعریف هنر از اهمیت توجه به آن برای رسیدن به کمال گفت و نقش هنرمندان در جامعه را مهم دانست و رسالت هنرمند را ایجاد اثری دانست که باعث اثربخشی و تقرب به خداوند باعث پیشرفت در سطح جامعه شود.

در این دیدار محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی ضمن اشاره به آثار استاد محسن نفر و جایگاه علمی ایشان، از آمادگی این دفتر و انجمن موسیقی ایران برای تعامل و انتشار آثار ایشان و همچنین برگزاری نشست های هم اندیشی با موضوعات تخصصی در حوزه موسیقی با حضور وی خبر داد.

Nafar1

معاون امور هنری در این دیدار با بیان اهمیت توجه به ذائقه موسیقایی مخاطبان از تولید آثار باکیفیت و تأثیرگذار گفت و افزود: آقای نفر از سرمایه‌های فرهنگی هنری ایران است که آثار و نوشته‌هایی ارزشمند در این زمینه دارد و با توجه به جایگاه ایشان در موسیقی می‌توان جریان‌های هنری تأثیرگذار در جهت اعتلای بهتر موسیقی فاخر ایجاد کرد.

محسن نفر متولد ۱۳۳۹ تهران، آهنگساز، پژوهشگر، مدرس موسیقی و نوازنده تار و سه‌تار و دارای مدرک درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. وی آهنگساز و نوازنده تار آلبوم‌های وصل مستان، شمس الضحی، باغ ارغوان، یاد یار و فکر نو، یاس، خاکستری، آبی، سرگردان است و آهنگسازی چند فیلم را هم بر عهده داشته‌ است.