به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی گالری، نمایشگاه «پس از ۱۹» با عکس‌هایی از امیرعلی جوادیان درباره فتح خرمشهر به کیوریتوری رامش لاهیجی از روز جمعه ۴ خرداد ماه به صورت آنلاین در سایت گالری آرتیبیشن به نمایش درمی‌آید.

امیرعلی جوادیان عکاسی را از سال ۱۳۵۸ در حوزه هنری آغاز کرد و در سال ۱۳۶۰ به عنوان عکاس خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران به جبهه های جنگ رفت و از همان زمان، جنگ موضوع اصلی عکس هایش شد. جوادیان تا سال ۱۳۶۵ به طور مستمر در جبهه ها و عملیات جنگی چون فتح خرمشهر، فتح رمضان و … حضور داشت.

انتخاب نام نمایشگاه برگرفته از آزادی خرمشهر پس از ۱۹ ماه اشغال این شهر توسط نیروهای عراق است.

لاهیجی در بخشی از استیتمنت این نمایشگاه نوشته است: «هر عکس خوب، نتیجه تفکری است عمیق و هوشمندانه. عکاسی جنگ Warphotography ثبت حقایق تلخ و گزنده‌ای است از چهره واقعی جنگ. برای عکاس متعهد، هر فریم، به مثابه‌ واسطه‌ای است مابین خود و روح جهان، راهی است برای ثبت شفافیت عالم. سوم خرداد مصادف است با پیروزی قاطع ایرانیان و باز پس گرفتن خرمشهر پس از ۱۹ ماه اشغال توسط نیروهای بعثی عراق. نبرد بیت المقدس نقطه عطفی است در تاریخ جنگ ایران و عراق. از این رو به عنوان روز مقاومت، ایثار و پیروزی در تقویم ایرانیان یاد شده است. نمایشگاه پیش رو در برگیرنده‌ ۲۵ فریم عکس از این رخداد پرشکوه است.»

این نمایشگاه تا ۱۳ خرداد ماه در سایت آرتیبیشن ادامه دارد.