به گزارش هنرآنلاین، در جشنواره «قصه‌ ایران آینده»  نوجوانان علاقه‌مند به نویسندگی و روایت‌گری در مقاطع متوسطه اول و دوم، با ترسیم ایران آینده، رویای خود را از ایران سال ۱۴۲۴ در قالب قصه و روایت گری ارائه می‌دهند.

این جشنواره در محور قصه‌گویی و در ۲ بخش «نگارش رویای من در ایران آینده»، شامل نگارش داستان و «روایت خلاقانه‌ی رویای من از ایران آینده» شامل ساخت فیلم کوتاه (حداکثر ۵ دقیقه) از روایت خلاقانه نوجوانان، طراحی شده است و نوجوانان به صورت انفرادی با ارسال آثار خود در هر ۲ بخش، امکان رقابت در این جشنواره را خواهند داشت.

بهره‌مندی از قوه تخیل، تکنیک‌های نویسندگی، تمرکز بر ایمان و امید در قصه، خلاقیت در ارائه و روایت گری جذاب از جمله نکاتی اسـت که نوجوانان باید در خلق آثار خود به آن توجه کنند.

نوجوانان علاقه‌مند به شرکت در این جشنواره می‌توانند از ۲۶ دی ماه تا ۱۰ بهمن ماه ۱۴۰۲ آثار خود را به سایت جشنواره به نشانی https://iraneayandeh.farhangsara.ir ارسال کنند و یا با ارسال عدد ۱ به سامانه ۲۰۰۰۱۸۳۷۳۷، لینک شرکت در جشنواره را دریافت و نسبت به تکمیل فرم ثبت‌نام و بارگذاری آثار خود اقدام کنند.