به گزارش هنرآنلاین،کتاب «راه سَفید» زندگینامه داستانی شهید محمد جعفر حسینی(ابوزینب) مدافع حرم لشکر فاطمیون از زبان همسر است که به قلم خانم فاطمه سادات کیایی به نگارش در آمده است.

شهید محمدجعفر حسینی اصالتاً افغانستانی بود اما مثل یک جوان غیرتمند ایرانی، هرجا پای انقلاب و رهبر و اهل بیت به میان می‌آمد، حضور فعال داشت. سوریه که شلوغ شد به نامردی نامردان، به مدافعان حرم پیوست. در بوکمال 200ترکش به جانش نشست تا آخرین پایگاه داعش فتح شود. دویست ترکشی که دوسال تمام ذره ذره وجودش را آب کرد تا با مُهر دو توفیق جانبازی و شهادت به دیدار بانویش برود. کتاب راه سَفید روایت این شیربچه افغان، قهرمان تهران محمدجعفر حسینی است از زبان همسر مهربان و همیشه همراهش.

راه1

در بخشی از کتاب می خوانیم:

«برای هر دوی ما ، آقا فرا تر از یک رهبر ایرانی، رهبر همه مسلمانان بود. کسی که اسلام و مسلمانان به وجودش نیاز دارند. با سختی هایی که یک عمر در کشورمان دیدیم، به این حقیقت رسیده بودیم که وجود یک رهبر چقدر برای هدایت کشور ضروری است. بارها هر دو حسرت وجود چنین رهبری را در کشورمان خوردیم که اگر بود، آن قدر هموطنان مان در کشورهای مختلف پراکنده نبودند و این چند دستگی در افغانستان وجود نداشت. جعفر عاشقانه حضرت آقا را دوست داشت. حفاظت از نظام جمهوری اسلامی برایش حفاظت از اسلام بود.»

کتاب «راه سَفید» به قلم فاطمه سادات کیایی در 264 صفحه و به قیمت 120 هزار تومان در زمستان 1402 توسط انتشارات روایت فتح منتشر و روانه بازار نشر شد.