به گزارش هنرآنلاین، حجت الاسلام و المسلمین نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به همراه حجت‌الاسلام منصور میر احمدی معاون امور بین‌الملل بعثه مقام معظم رهبری، محمد رضا بک صحرایی کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی و حبیب رضا ارزانی رایزن فرهنگی کشورمان در مالزی با شیخ محمد عزمی عبدالحمید رئیس سازمان اسلامی‌شورای مشورتی مالزی ( ماپیم) روز گذشته(11 آذر) دیدار و گفت وگو کردند.

در این دیدار صمیمی شیخ محمد عزمی عبدالحمید رئیس سازمان اسلامی‌شورای مشورتی مالزی ( ماپیم)، با اشاره به وقایع تلخ غزه و کشتار زنان و کودکان بی گناه مسلمان و محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی، گفت: ما برای حمایت و کمک به مردم فلسطین نیازمند برگزاری کنگره مساجد جهان اسلام هستیم زیرا مسجد تنها نهاد دینی در جامعه اسلامی است. وی با اشاره به دیجیتالی شدن هفت هزار مسجد در مالزی گفت: ما در تلاش هستیم در مساجد مالزی همکاری کنیم تا امت اسلامی را از بستر مساجد بیدار سازیم.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام و المسلمین نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با استقبال از پیشنهاد داد شیخ محمد عزمی عبدالحمید، گفت: ما برای بهبود شرایط در فلسطین تمام تلاش مان را می کنیم و من در ایران پیشنهاد برگزاری کنگره مساجد جهان اسلام را نیز با رئیس محترم شورای سیاست گذاری ائمه جمعه مطرح خواهم کرد؛ امیدوارم برگزاری این کنگره به وحدت تمام مسلمان کمک کند. وی همچنین به رزمایش عظیم اربعین اشاره کرد و گفت: در کنگره 20 میلیونی اربعین سال آینده شعار و هدف ما حمایت از فلسطین و محکوم کردن رفتارهای وحشیانه اسرائیل غاصب خواهد بود.

مساجد

همچنین حبیب رضا ارزانی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی با اشاره به اینکه نقش فعال مساجد در جامعه اسلامی گفت: در ایران بیش از 80 هزار مسجد فعالیت می کنند که قریب به 25 هزار از این مساجد در قالب کانون های فرهنگی هنری در سامانه بچه های مسجد دیجیتالی شده اند.

وی ادامه داد: می توان با بهره گیری از این ظرفیت مساجد و تبادل تجربیات موفق با مساجد مالزی سلسله کنفرانس های بین المللی مساجد را در مناطق مختلف دنیا از جمله جنوب شرق آسیا، غرب آسیا، آفریقا و حتی اروپا برگزار کرد. ارزانی، مسجد را مرکز تحولات عظیم در جهان اسلام عنوان کرد و افزود: آنچه که امروز مسلمانان جهان به آن نیازمند هستند وحدت و همبستگی است و قطعا نقطه پیوند و وصل این اتحاد خانه های خداست.

گفتنی است، حجت الاسلام و المسلمین نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت پس از انجام دیدار ها و جلسات خود امروز یکشنبه(12 آذر) کوالالامپور را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.