به گزارش هنرآنلاین، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جمعی از مدیران فرهنگی، مسئولان و کارکنان نهاد کتابخانه های عمومی کشور و اهالی کتاب کشور روز شنبه به مناسبت سی‌و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران بانثار شاخه گل و قرائت فاتحه ضمن ادای احترام به مقام بنیانگذار جمهوری اسلامی و شهدای گرانقدر با آرمان های والای ایشان عهدی دوباره بستند.

این آیین هرسال به مناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و به منظور پاسداشت نام و یاد امام خمینی (ره) و شهیدان از جان گذشته انقلاب اسلامی و تجدید میثاق با آرمان‌های ایشان به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‎‌شود.

محمدمهدی اسماعیلی روز شنبه در آیین تجدید میثاق کتابداران و اهالی کتاب با آرمان‌های معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در آستانه فرا رسیدن سی‌ و یکمین دوره هفته کتاب اظهار داشت: هفته کتاب متعلق به قشر فرهیخته‌ای است که مسئولیت آگاهی بخشی در جامعه را برعهده دارند.

وی خاطرنشان کرد: در ابتدای دولت مردمی وعده دادیم، گام‌های مهمی برخواهیم داشت و اکنون با همراهی اصحاب نشر، در آستانه خودکفایی در تولید کاغذ تحریر و نشر هستیم.

این مسئول افزود: نفس حضور در این مرقد مطهر، یادآوری مسیر نورانی‌ است که امام راحل برای ما به یادگار گذاشته، ما خوشحالیم که پرچم این نهضت الهی در اختیار خلف صالح امام رهبر معظم انقلاب قرار دارد و بعد از گذشت ۳۵ سال از ارتحال او پرچم نهضت ایشان برافراشته‌تر از هر زمان و در اهتزاز است.

اسماعیلی ادامه داد: امام راحل بر گردن همه جوامع به ویژه ایران حق دارد، امام راحل جامعه را از جهالت طاغوت و سیاهی مدرنیته القایی غرب به فضای تفکر اصلی اسلامی رهنمون کردند و حضور ما به معنای بیعت دوباره و تجدید عهد و پیمان با شهدا و امام است.

وزیر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری نمایشگاه کتاب در تبریز را موفقیت آمیز دانست و گفت: استقبال بسیار خوب مردم از این رویداد وظیفه ما را سنگین‌تر خواهد کرد؛ بنابراین تلاش می‌کنیم در سایر استان‌ها نمایشگاه کتاب داشته باشیم.

وی با اشاره به فرا رسیدن هفته کتاب و افتخار آفرینی مقاومت گفت: در آستانه هفته کتاب لازم است از ایثار مردم غزه یاد کنیم، فرزندان معنوی امام در ۱۵ مهر ماه افتخار بزرگی آفریدند و هیمنه رژیم اشغالگر را شکستند که پیش از این سابقه نداشت؛ اکنون رژیم صهیونیستی در مسیر مرگ حتمی قرار گرفته است و به زودی شاهد نابودی کامل این رژیم خواهیم بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت غربیها از این رژیم کودک کش را کمتر از جنایت صهیونیستها ندانست و اظهار داشت: در این میان شرمندگی برای غرب باقی می‌ماند اما آنها که در مسیر فلسطین ایستادند در امتحان شرافت قبول شدند، امام در همان روزهایی که عده‌ای پایان جنگ را یک‌دوره بی‌حاصل معرفی می‌کردند، فرمودند که جنگ ما آزادی فلسطین را در پی خواهد داشت، به اصحاب فرهنگ، شعرا، نویسندگان و همه فعالان که گفتمان انقلاب اسلامی را ترویج می‌کنند درود و سلام می‌فرستیم.‌

در این آیین محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، یاسر احمدوند معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، میثم نیلی مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی، مهدی رمضانی دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، علی رمضانی دبیر سی‌ویکمین دوره هفته کتاب و مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران و جمعی از مدیران خانه کتاب و ادبیات ایران همچنین کتابداران حضور داشتند.