به گزارش هنرآنلاین،هشت کتاب تخصصی مرتبط با وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی امروز- سه‌شنبه- ۱۶ آبان ماه- در مراسم بررسی عملکرد دو ساله وزارت میراث‌ فرهنگی در قالب هشتمین همایش «افق تحول» با حضور سیدعزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی در محل سالن همایش‌های موزه ملی ایران رونمایی شد.

این کتاب‌ها شامل یک عنوان کتاب به نام سند چشم انداز وزارتخانه، شش جلد کتاب با عنوان دستنامه مخصوص مدیران و یک عنوان کتاب با موضوع ثبت آثار جهانی است.

علی دارابی قائم مقام وزیر و معاون میراث‌ فرهنگی وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در معرفی این کتاب‌ها اظهارداشت: عمده کتاب‌هایی که امروز رونمایی می‌شود، دستنامه‌ای برای مدیران است؛ آنچه یک مدیرکل استان باید بداند و آنچه که معاونان سه حوزه تخصصی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در استان باید بدانند.

وی افزود: در این کتاب‌ها توضیحاتی ارائه شده و اهم قوانین و مقررات در این کتاب‌ها به طور خلاصه آمده است.

دارابی گفت: کتاب «آنچه مدیرکل یک استان باید بداند» حاصل گفت‌وگو با ۱۰ نفر از مدیران باسابقه وزارتخانه و دریافت تجربیات آنان است که یک‌سال‌ونیم جمع‌آوری و تدوین این کتاب به طول انجامیده است.

قائم‌مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی بیان کرد: یک کتاب مربوط به ثبت جهانی آثار میراث فرهنگی ایران توسط یونسکو است و یک کتاب مهم دیگر مربوط به سند چشم‌انداز ۱۰ ساله وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی است.