به گزارش هنرآنلاین، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت با تاکید بر اینکه من تمایل دارم دوستان دیروز و امروز ما با سینما آشتی کنند و با سینماکاران دوست باشند و به‌ دنبال رونق سینما باشند و مانند سال گذشته در جشنواره به‌دنبال حذف سینمای ملی نباشند، اضافه کرد: چتر فرهنگ و هنر ایران به اندازه کافی باز است از این رو جای نگرانی نیست و سینماگران جای آنها را تنگ نخواهند کرد.

اسماعیلی اتفاق هفته گذشته و صدور بیانیه سیاسی علیه سینمای کشور را نمونه شیطنت رسانه ای دانست و گفت: هفته گذشته یکی از مدیران سازمان سینمایی اعلام کرد که نمایش فیلم‌هایی را که عواملی از آنها دچار مشکلاتی هستند که طبیعتا نمی توانند در برخی فعالیت های عادی حضور داشته باشند ممنوع نکردیم، که برخی بیانیه دادند. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه آن چه در این دو سال  اتفاق افتاده گشایش مهم در اقتصاد سینمای ایران است، افزود: از ابتدای دولت سیزدهم حتی فیلم هایی به نمایش در آمده است که بازیگر و عوامل آن دچار مشکلاتی بودند که طبق قواعد سال های گذشته فیلم هایشان نباید به نمایش عمومی در می آمد، اما  به نمایش گذاشته شد. 

وی تصریح کرد: امروز حوزه سینما بهترین دوره خود را طی می کند، اما بیانیه‌نویسان سیاسی حتی یک بار به این موفقیت‌های بزرگ اشاره نمی‌کنند، این جوسازی‌های نادرست و کذب برای این دلیل است که جلوی وقوع درخشش سینمای ایران را بگیرند.

اسماعیلی گفت: فیلم های اکران شده طی این یک سال جزء پرتماشاگرترین فیلم های تاریخ سینمای ایران شده است، اما برخی می خواهند این موفقیت دیده نشود و تلاش می‌کنند با سر و صدا و ایجاد مباحث انحرافی موفقیت های سینما دیده نشود. به این بیانیه نویسان سیاسی توصیه می کنم راه انصاف را پیش بگیرند، به اقتصاد سینمای ایران توجه کنند و اینقدر با معیشت سینماگران وارد دعوا نشوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: بیانیه نویسان سیاسی از فعال بودن اقتصاد سینما ناراحت هستند، از فعالیت اهالی سینما در این دوره پر رونق ناراحتند، حالا اگر از نظر سیاسی ناراحتند چرا آن را با صدور بیانیه علیه جریان سینمایی کشور نشان می دهند.