به گزارش هنر آنلاین به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، نخستین نشست شورای راهبردی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال جدید با هدف بررسی نحوه اجرای رهنمودها و انتظارهای رهبر معظم انقلاب نهم فروردین با حضور مدیرعامل، معاونان و مدیران کانون و جمعی از صاحب‌نظران و دغدغه‌مندان حوزه کودک و نوجوان برگزار شد.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این نشست گفت: مسائل فرهنگی به‌ ویژه در حوزه کودک و نوجوان همواره از دغدغه‌های اصلی رهبر معظم انقلاب بوده و به مناسبت‌های مختلف و در دیدارهای گوناگون بر این مهم تاکید داشته‌اند.

حامد علامتی با اشاره به برخی انتظارهای رهبر معظم انقلاب در این زمینه بر ضرورت فعالیت مضاعف کانون در سال جدید تاکید کرد و افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از جایگاه ویژه‌ای در کشور برخوردار است و لازم است با همتی مضاعف در سال جدید با رویکرد هویت‌بخشی، امیدآفرینی و نوآوری، خدمات شایسته و ارزنده‌تری را به خانواده‌های ایرانی و فرزندان این مرز و بوم تحت ارشاد حکیمانه و مدبرانه رهبر معظم انقلاب ارائه کند.

علامتی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در نشست‌های مختلفی با کارکنان، اعضای هیئت مدیره و شورای معاونان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ۱۱ دی ۱۳۹۱ بارها بر اهمیت وجود یک هسته فکری به منظور رصد و نیازسنجی مسائل فرهنگی به ویژه مسائل مرتبط با کودکان و نوجوانان، شناسایی خطرها و آسیب‌ها و نحوه سخن‌گفتن با کودکان از طریق آثاری مانند کتاب، فیلم، بازی، اسباب‌بازی، پویانمایی و ... تاکید کرده‌اند.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ابتدای انتصاب خود، بر ضرورت استفاده از نظرها و آرای صاحب‌فکران حوزه کودک و نوجوان تاکید و در این زمینه تاکنون چندین نشست با حضور اندیشمندان، صاحب‌نظران و دغدغه‌مندان فرهنگی در حوزه‌های مختلف فکری، فرهنگی، هنری، ادبی و تربیتی متناسب با موضوع‌های مطرح شده، برگزار کرده است.