به گزارش هنرآنلاین به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، به شرح زیر است:

«با کمال تاثر باخبر شدم که یکی از برجسته‌ترین شاعران معاصر استاد محمدجواد محبت دار فانی را وداع گفت. محبت از معدود شاعرانی است که شعرش قبول خاطر خاص و عام یافته و زمزمه محبت کودکان و بزرگسالان است که نمونه آن شعر مشهور «دو کاج» اوست.

علاوه بر آثار پرشمار و خواندنی او، محبت که تجلی تمام و کمال نام خود بود به‌عنوان آموزگار نسلی از شاعران برجسته روزگار ما را که بیشتر از خطه هنرپرور کرمانشاه هستند در دامان خود پرورد که از این میان می‌توان به شاعر بزرگ انقلاب مرحوم احمد عزیزی اشاره کرد که در ابتدای راه شاعری از راهنمایی‌های او بهره‌مند شده بود.

هرچند شاعر و هنرمند زنده به عشق است و زندگی‌اش حتی پس از مرگ در قالب اشعار و کلماتش ادامه می‌یابد ولی فقدان آن جان نازنین مصیبت بزرگی برای دوستداران شعر و ادب فارسی است که ان‌شاءالله شاگردان او با تداوم راهش جای خالی او را پر کنند.

از خداوند متعال برای این روان شاعر بزرگ آرامش و برای خانواده و تمام ادب‌دوستان شکیبایی طلب می‌کنم».

این شاعر خوش‌قریحه و نام‌آور، امروز سه‌شنبه ۲۳ اسفند در سن ۷۹ سالگی درگذشت. محمدجواد محبت متولد سال ۱۳۲۲ در کرمانشاه و معلم بود. شعر «دو کاج» از معروف‌ترین آثارش است. «خیمه‌های عاشورا»، «گریه دل ناصبوران»، «موج عطرهای بهشتی»، «رگبار کلماتش»، «کوچه باغ آسمان»، «خاطرات سبز» و «از مرزهای فریاد» از مجموعه شعرهای محبت است.