گروه فرهنگ و ادبیات هنرآنلاین: غلامرضا آقایاری، نویسنده و شاعر با این توضیح که مجموعه شعر «قرار اشک» را انتشارات قو منتشر کرده است به هنرآنلاین گفت: اشعار در قالب غزل، غزل مثنوی و چهارپاره سروده شده است و البته ترانه، غزل آزاد و اجتماعی هم داخل این مجموعه هست.

او این اشعار را سروده سال ۹۲ تا اواخر دهه ۹۰ دانست و افزود: بیشتر شعرها مضامین عاشورایی و مذهبی دارند از مرثیه برای حضرت صدیقه طاهره(س) تا عاشورا و اهل بیت(ع)؛ موضوعات مختلفی همچون مسایل اجتماعی به‌روز مثل بیماری کرونا، انتقاد به وضعیت روز و غزل عاشقانه نیز در این مجموعه گنجانده شده است.

آقایاری با بیان این که در دهه‌های اخیر در مسئله شعر با تکرار مواجهیم، تصریح‌کرد: تکرار زبان و مضامین در اشعار مختلف شاعران دیده می‌شود و به‌نوعی تکرار مکررات زبانی شکل گرفته است. سعی داشتم در مجموعه «قرار اشک» نگاه جدیدی به قالب زبان داشته باشم تا شبیه دیگر اشعار نباشد. در قالب مرثیه هم اشعار مذهبی لطف است و اهدا می‌شود و به‌نوعی قلم دست شاعر نیست و هدایت می‌شود به سویی که باید برود. البته تلاش کردم در اشعار مذهبی هم بعد از جوششی که صورت گرفت زبانی نو داشته باشم برای ارائه مطلب.