به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، اعظم تبرایی با اعلام این خبر گفت: در کتاب ماجرای پنجره‌ای را روایت کرده‌ام که منتظر است زودتر نصب شود تا دنیایش را ببیند اما وقتی نصب می‌شود دیواری کهنه و قدیمی مقابل خود می‌بیند. پنجره از پذیرفتن این حقیقت که دنیای او فقط یک دیوار کهنه و قدیمی است غمگین می‌شود‌‌ اما در ادامه اتفاق‌هایی می‌افتد که باعث تغییر، زیبایی و دلبستگی او به جهان اطراف می‌شود.

انتشارات مدرسه کتاب ۴٢ صفحه‌ای «روزی که پنجره دنیایش را دید» را در شمارگان ١٠٠٠ نسخه و قیمت ١١۵ هزار تومان برای گروه سنی ب و ج وارد بازار نشر کودک و نوجوان کرده و تصویرگری کتاب را هاله قربانی به عهده داشته است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «پنجره منتظر بود که نصب شود تا بتواند هر چه زودتر دنیایش را ببیند. یک روز انتظارش به سر رسید اما چیزی که مقابل خود می دید را باور نمی کرد؛ رو به رویش دیواری کهنه و قدیمی بود با دقت به دیوار نگاه کرد باز هم نگاه کرد بله، دنیای مقابل پنجره فقط یک دیوار کهنه و قدیمی بود!...»

اعظم تبرایی عضو انجمن نویسندگان کودک و نوجوان است و پیش از این آثاری چون مجموعه ۳۱ جلدی «آفرین دختر گلم آفرین پسر گلم»، مجموعه ۱۲ جلدی «من دیگه کوچولو نیستم»، «آرزوی پرده حصیری»، «نماز پروانه» و «آدم برفی و قلب اسرارآمیز» را به حوزه ادبیات عرضه کرده است.