به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، نخستین جلسه از «درس گفتارهای شاهنامه» به همت دفتر پاسداشت زبان فارسی حوزه هنری، ساعت ۱۶ تا ۱۸ سه‌شنبه ۳۱ خرداد، با سخنرانی و ارائه یوسفعلی میرشکاک شاعر و پژوهشگر ادبی، در سالن طاهره صفارزاده حوزه هنری برگزار خواهد شد.

یوسفعلی میرشکاک زاده ۱۳۳۸ شوش و شاعر، نویسنده و طنزپرداز است. از او بیش از ۳۰ کتاب در زمینه‌های گوناگون منتشر شده که از جمله می‌توان به «ستیز با خویشتن و جهان»، «دیپلمات نامه»، «پوریای ولی»، «فرامرزنامه»، «زخم بی‌بهبود» و «از زبان یک یاغی» اشاره کرد.

میرشکاک در ۳۰ سال اخیر علاوه بر نوشتن کتاب، پیوسته در نشریات نیز قلم زده و در زمینه‌های گوناگونی شامل نگارش نقدهای ادبی، نوشته‌های طنز، مقالات سیاسی و مذهبی و عرفانی فعال بوده‌است. این شاعر، برگزیده دومین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر در بخش امام و انقلاب است و همکاری و همراهی او با سیدمرتضی آوینی نیز از نقطه عطف‌های قابل توجه کارنامه میرشکاک است.

حضور در این نشست برای همه علاقه‌مندان و پژوهشگران آزاد و رایگان است و در حوزه هنری، خیابان سمیه، نرسیده به حافظ، سالن طاهره صفارزاده برگزار خواهد شد.