به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی استودیو هورخش، مراسم رونمایی از مجموعه داستان‌های شاهنامه با عناوین «هفت خان»، «رستم و سهراب»، «زال و رودابه»، «قیام کاوه، سرنگونی ضحاک»، «پسران فریدون»، «روزگار رنج، کین ایرج» با نگارش محسن دامادی در سالروز بزرگداشت فردوسی با حضور نویسنده این مجموعه، برگزار می‌شود.

در این مراسم رونمایی، مجموعه رمان‌های گرافیکی «جمشید، طلوع»، «جمشید، غروب»، «ارشیا»، «دوزخ ضحاک» و «تخت جاویدان» که پیش از این با برداشتی آزاد از شاهنامه توسط انتشارات هورخش منتشر شده بودند، به علاقه‌مندان این حوزه معرفی خواهند شد.

همچنین غزاله ساجد استاد دانشگاه درباره شاهنامه و اسطوره‌شناسی و فرهاد اتقیایی گوینده و مدیردوبلاژ درباره چگونگی تولید کتاب‌های صوتی داستان‌های شاهنامه در این مراسم صحبت خواهند کرد. در کنار این سخنرانان، مرجان صادقی و آترینا تحویلی به اجرای نقالی خواهند پرداخت.

محسن دامادی، نویسنده و فیلمنامه‌نویس به تازگی نگارش مجموعه داستان هشت جلدی برگرفته از شاهنامه را به پایان رسانده است. تاکنون شش جلد از این مجموعه توسط انتشارات کتابسرای نیک به چاپ رسیده است. نسخه الکترونیک مجموعه داستان‌های شاهنامه نیز پیش از این به همراه کتاب صوتی با خوانش فرهادی اتقیایی منتشر شده است.

این مراسم در انتشارات کتابسرای نیک با همکاری انتشارات هورخش ساعت پنج عصر یکشنبه ۲۵ اردیبهشت‌ ۱۴۰۱ در فروشگاه فرهنگی همیشه در شهرک غرب برگزار می‌شود.